Ajajaj. Tomu pánovi Fiala podávat ruku neměl. „Vlaječkáři“ mu dali sodu

02.06.2023 8:00 | Ze sítí

MONITORING SÍTÍ Premiér Petr Fiala se na českém internetu dostal do popředí zájmu pro svou čtvrteční aktivitu, kdy na summitu Evropského politického společenství (EPC) v Moldavsku podal ruku svému gruzínskému protějšku Iraklimu Garibašviliovi. Ten se nechal například slyšet, že za ruskou invazi na Ukrajině může rozšiřování NATO a Ukrajina sama, protože chce být členskou zemí Severoatlantické aliance, jeho země se také nepřipojila k západním sankcím proti Rusku. Fiala se na sociální síti chlubil, že společně řešili gruzínské evropské aspirace a lidé s ukrajinskými vlaječkami na profilu se začali vztekat.

Ajajaj. Tomu pánovi Fiala podávat ruku neměl. „Vlaječkáři“ mu dali sodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Předseda české vlády se účastnil summitu, kde jedním z hlavních témat byla ruská agrese vůči Ukrajině. Ve svých krátkých twitterových reportech z této akce informoval o tom, s představiteli jakých zemí se potkal a co bylo předmětem jejich rozhovorů.

Jeden takový tweet věnoval i setkání s gruzínským premiérem, čímž v internetové obci roztočil spirálu negativních reakcí.

„S gruzínským premiérem jsme hovořili o perspektivách jeho země na její cestě do Evropské unie a také o vzájemných vztazích našich zemí,“ připsal k fotografii, na níž Fiala podává Garibašviliovi ruku a hýří úsměvy.

V Gruzii je Česká republika třetím nejvýznamnějším zahraničním investorem. O členství v Evropské unii si Gruzínci zažádali v březnu 2022. V červnu 2022 žádost projednala Evropská rada a uvedla, že je připravena udělit Gruzii status kandidátské země EU, jakmile budou vyřešeny priority, které uvedla ve svém stanovisku k její žádosti o členství v EU Evropská komise. Země dostala celkem 12 podmínek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zajímavé, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesaruman , 02.06.2023 8:46:36
Tak jsem si přečetl vyjádření několika nul ke gruzínské hlavě státu.Ti,co říkají,že ukrajina, a nikdo jiný ,rozhodne o svém osudu zárovenˇ vyřvávají,že Gruzie toto právo nemá a má se chovat tak,jak pár hlupáků v ČR poroučí.Gruzie se rozhodne sama.A konflikt na ukrajině je zástupná válka mezi Ruskem a USA.Gruzínec řekl pravdu.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

17:16 Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Estonsko a další dělají za USA černou práci,“ míní komentátor To…