Akreditační komise podá podnět k žalobě na Dobeše. Každý člen zvlášť

12. 3. 2012 19:18

Akreditační komise hodlá podat podnět k žalobě na ministra školství Josefa Dobeše. Jednotliví členové však tak chtějí učinit každý zvlášť. Vadí jim Dobešovo prodloužení akreditace plzeňským právům, o jejímž zrušení oni sami rozhodli.

Akreditační komise podá podnět k žalobě na Dobeše. Každý člen zvlášť
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš

Josef Dobeš nechal prodloužit akreditaci plzeňským právům, ačkoliv Akreditační komise rozhodla již dříve o zrušení. Komise to považuje za "dlouhodobé úsilí současného vedení ministerstva školství rozmělnit akreditační proces a vytvořit si tak prostor pro vlastní arbitrární rozhodování". Ten však svůj krok odůvodňuje tak, že zastupuje zájmy 1800 studentů, kteří by jinak nemohli dostudovat.

Kvůli tomu hodlá komise do konce týdne podat podnět k žalobě na ministra Dobeše. Podnět k nejvyššímu státnímu zástupci však nepodají jako jeden orgán, ale každý člen zvlášť. "Spoléháme na akademickou kolegialitu," dodal tajemník komise Jiří Smrčka k tomu, že nemají žádné právní oddělení podobně jako ministerstvo.

Pokud si najmou soukromého právníka, budou ho členové komise platit ze svého. Mají totiž jen omezené prostředky a jejich čtyřmiliónový rozpočet spadá pod rozpočet ministerstva školství. Peníze jsou tedy vázány pouze na provoz.

Akademici podávají žalobu podle svých slov ve veřejném zájmu. Postup ministra je prý nezákonný a v rozporu s dosavadní praxí. Kritizují ho i experti na oblast školství z řad koaličních partnerů nebo bývalý ministr ze Strany zelených Ondřej Liška. Ten na Dobeše dokonce podal trestní oznámení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

20:32 Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl se dnes na svém Facebooku zamýšlí nad nejzajímavějšími …