Aktivista Jakub Čech, 17 let: Že jsem Pavlík Morozov? Klaus mladší plácá kraviny. Babišem pohrdám

27.08.2017 7:00 | Zprávy

Šestnáctiletý aktivista Jakub Čech zavítal na rozhovor s Pavlem Štruncem na server Info.cz. Prozradil, že pohrdá šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, a dodal proč. Nezůstal ale jen u Babiše. Rýpl si také do Václava Klause mladšího, který kandiduje do sněmovny za ODS. Tenhle politik podle Čecha plácá kraviny.

Aktivista Jakub Čech, 17 let: Že jsem Pavlík Morozov? Klaus mladší plácá kraviny. Babišem pohrdám
Foto: archiv OF
Popisek: Antibabišovské obrázky

Hned na úvod prozradil, že mu nevadí úředníci a úřady. Vadí mu, jen když dělají věci, které jim nařizují neschopní politici. V regionální politice je prý velký problém, že místní politici často vlastní média a používají je proti svým politickým oponentům. Lokální politici také často pomáhají svému byznysu a chrání si své podnikání tím, že jejich média neinformují o jejich problematických kauzách.

„Řekl bych, že na těch radnicích je to velmi rozšířený. To je fenomén, který nepřišel s Andrejem Babišem, ale s ním ten fenomén narostl do rozměrů, které bychom si dřív těžko dokázali představit, protože přece jenom v těch regionech jde o mnohem menší peníze,“ shrnul mladý aktivista z Prostějovska.

Ani v nejmenším nepochybuje o tom, že Babiš zneužívá svou moc ve prospěch Agrofertu. Od doby, co Babiš vstoupil do politiky, se jeho Agrofertu daří lépe a Čechovi to v podstatě stačí jako důkaz. Nepochybuje také o tom, že Andrej Babiš zneužil evropské dotace v kauze farmy Čapí hnízdo. Babiš zatím nebyl ani obviněn, ale aktivista nepochybuje, že Babiš zneužil evropské dotace.

„Je to člověk, kterým já naprosto pohrdám, který je v politice pouze kvůli svýmu vlastnímu prospěchu, který neustále lže a který bude brzy obviněn z trestného činu,“ shrnul svůj názor Čech v narážce na kauzu farmy Čapí hnízdo. Má za to, že se Babiš chová jako pokrytec a měl by zmizet z politiky.

Obul se ale i do ODS. Tato strana může prý sloužit jako příklad toho, proč se voliči odklánějí od tradičních stran a volí třeba již zmiňovaného Babiše. Čech je toho názoru, že ODS se od skandálu roku 2013 neobrodila. Vždyť ji vede Petr Fiala, který byl ministrem školství ve vládě Petra Nečase, takže musel tušit, co se děje na úřadu vlády. Musel tušit, jakou roli tam hraje tehdejší šéfka jeho kabinetu Jana Nagyová, dnes Nečasová.

Komě toho prý stojí podívat se za to, co dělá Václav Klaus mladší. Řada výroků tohoto politika je prý velmi absurdních. Podle Čecha Klaus mladší plácá kraviny. Sluší se připomenout, že Klaus mladší přirovnal Čecha k sovětskému hrdinovi Pavlíku Morozovovi, který udal své rodiče. Čech prý zatím tak daleko nedospěl, udává jen jiné lidi. Co si o tom Čech myslí?

Celý rozhovor naleznete zde.

„Normálně bych řekl, že je to populista, ale tady se mu to asi příliš nezadařilo. Podle mě prostě jenom tak plácl, tak jak plácá kraviny pořád,“ vypálil Čech.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…