Aktivista Šinágl kandiduje na Hrad. Podporuje ho Čáslavská či Kubišová

08.09.2012 7:54

Po kratší odmlce se opět objevilo nové jméno mezi zájemci o úřad prezidenta. Na Pražském hradě by se od příštího ledna chtěl usadit i známý pravicový aktivista Jan Šinágl. Na svém webu by měl kampaň zahájit během víkendu.

Aktivista Šinágl kandiduje na Hrad. Podporuje ho Čáslavská či Kubišová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Šinágl před sjezdem NS-LEV 21

Známého aktivistu podle Lidových novin ke kandidatuře přemluvili lidé. Nechce však kandidovat za každou cenu, a pokud se objeví kandidát, jehož myšlenky by mohl akceptovat, rád jej podpoří.  „Nejde o to, aby na Hradě byl Šinágl. Jde o to, zda se najde člověk, se kterým se lidé ztotožní,“ uvedl Šinágl pro Lidové noviny s tím, že takového kandidáta zatím nevidí.

Podporu mu již vyjádřilo několik osobností, například slavná olympionička Věra Čáslavská, nebo zpěvačka Marta Kubišová. „Myslím, že pan Šinágl má velký přehled a ví, co se ve společnosti děje,“ říká Kubišová, kterou aktivista podpořil v jejím sporu s kolegyní Helenou Vondráčkovou. Kromě toho však bude Šinágl muset sehnat padesát tisíc dalších sympatizantů, kteří jeho kandidaturu podepíší. „Mám asi 23 podpisů. Těch padesát tisíc ale podle mého určitě seženu,“ věří.

Šinágl v minulosti proslul ráznými postoji a ochotou pustit se do konfrontace. Například v roce 2005 protestoval na prvomájovém shromáždění KSČM, odkud ho pořadatelé nechali vyvést. V roce 2009 byl pro změnu vyveden z jednacího sálu Poslanecké sněmovny, když na poslance rozhazoval protestní letáky při schvalování Janotova balíčku úsporných opatření. Nedávno byl kvůli zpochybňování smyslu obětí heydrichiády obviněn z popírání genocidy.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

19:56 „Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

Milion chvilek pro demokracii a na něj navázaní opoziční politici by měli přestat otravovat. Je o to…