Aktivisté chtěli z památníku na Vítkově vyvěsit vlajku EU. Zmařil jim to vítr

04.06.2017 16:59

Skupina aktivistů chtěla na střešní terase památníku na Vítkově vyvěsit v rámci akce evropského hnutí Pulse of Europe vlajku Evropské unie. Viset měla na průčelí památníku, avšak kvůli špatnému počasí a silnému protivětru se to nepodařilo, píše ČTK.

Aktivisté chtěli z památníku na Vítkově vyvěsit vlajku EU. Zmařil jim to vítr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Účastníci ji tak nechali několik minut vlát nad střechou budovy. Cílem akce, která se koná v řadě evropských měst najednou, je zviditelnit evropskou myšlenku. Hnutí se zrodilo v roce 2016.

Akce začala na Vítkově před 13:00. Na střechu památníku se vydala čtveřice aktivistů, dalších několik účastníků zůstalo na ploše pod jezdeckou sochou Jana Žižky. „Je to celoevropská akce, které se účastní asi padesátka evropských měst. Populární je zejména v Německu,“ řekl organizátor Tomasz Peszynski.

Na střechu se účastníci vydali s vlajkou o rozměrech devět krát šest metrů. Kvůli silnému větru od centra Prahy se jim ji ale nepodařilo na budovu vyvěsit. Myšlenku vyvěšení vlajky na část památníku, která byla po větru, nakonec zamítli, vlajka by totiž nebyla z centra vidět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…