Aktivisté v čele Prahy. Neúnosné. Šéfredaktor odhaluje, proč Čižinský zaplavil Prahu 7 cyklostezkami, po kterých nikdo nejezdí

10.11.2019 6:23

Šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr se rozlítil, že „kaviároví socialisté“ mění centrum Prahy v ghetto. Podle jeho slov úroveň bezohlednosti bere dech.

Aktivisté v čele Prahy. Neúnosné. Šéfredaktor odhaluje, proč Čižinský zaplavil Prahu 7 cyklostezkami, po kterých nikdo nejezdí
Foto: prague.eu
Popisek: Rašínovo nábřeží

Půr se ve svém komentáři zamyslel nad tím, že život s aktivisty v čele Prahy je pro obyvatele hlavního města neúnosný. „Snaha uzavřít centrum města pro automobilovou dopravu je jen posledním takovým příkladem a vyvrcholením chování, pro nějž se na západě vžilo označení ‚kaviárový socialismus‘,“ poznamenal Půr. 

Anketa

Chcete generála Petra Pavla za prezidenta?

7%
93%
hlasovalo: 27743 lidí
Podle jeho slov jsou dokonalými představiteli této politiky bratři Jan a Pavel Čižinští, starostové Prahy 7 a Prahy 1. „Jan Čižinský dlouhodobě pracuje na omezení průjezdnosti sedmé městské části, která nejvíce vydělala na stavbě tunelu Blanka. Jeho městská část je plná cyklostezek, po nichž nikdo nejezdí. Jejich skutečným účelem ovšem není podpořit cyklisty, ale omezit průjezdnost automobilů, čímž se nijak zvlášť netají. Výsledkem je, že počet aut v městských tunelech roste, jejich kapacita není nekonečná,“ uvedl Půr s tím, že obdobně se chová i jeho bratr Pavel. On je dle Půra architektem uzavření centra pro automobilovou dopravu.

Kalkul Čižinských je pak podle Půra postavený na tom, že Praha 1 a 7 jsou doménou řady vlivných postav médií, institucí, umělecké sféry a podobně. „Všechna přijatá opatření jim život nepochybně ulehčí a začnou v podstatě nepokrytě pracovat jako PR pracovníci Prahy sobě a jejích členů. Pokud jen trochu situaci v médiích či v pražské kultuře sledujete, víte, že se to už dávno děje,“ dodal s tím, že důsledky rozhodnutí nesou i občané jiných městských částí, kdy například z Prahy 6 je ranní cesta do práce v podstatě peklo.  

„Výsledkem je mimořádná krize, do níž nás dostaly roky nicnedělání. To není jenom vina současného vedení Prahy. Nicméně koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu situaci ještě rapidně zhoršuje. Vůbec se nesnažím představit, co by se stalo v případě, že bude nutné zavřít třeba Hlávkův most nebo jinou podobně strategickou stavbu,“ uzavřel Půr a pochválil primátora Pavla Béma, za nějž se dokázaly dokončit projekty sloužící Pražanům i Středočechům.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Transparentnost v praxi: Manželka šéfa Hlídacího psa získávala zakázky za stovky tisíc. Záhadně bez výběrového řízení? Dokumenty zmizely, ona odmítá komunikovat

13:34 Transparentnost v praxi: Manželka šéfa Hlídacího psa získávala zakázky za stovky tisíc. Záhadně bez výběrového řízení? Dokumenty zmizely, ona odmítá komunikovat

Ondřej Neumann, ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky, a Helena Neumannová, majitelka a jednatelka f…