Aktivisté ze Šumavy: Chalupo, odvolejte Stráského

15. 8. 2011 6:34

Aktivisté, kteří v uplynulých čtyřech týdnech blokovali kácení kůrovcem napadených smrků na Šumavě, budou dnes ráno demonstrovat před ministerstvem životního prostředí. Mají jediný požadavek – odvolání ředitele národního parku Jana Stráského.

Aktivisté ze Šumavy: Chalupo, odvolejte Stráského

Na demonstraci zazní konkrétní požadavky na ministra Tomáše Chalupu (ODS). Promítat se budou záběry přímo z místa těžby, úředníci při cestě do kanceláří uvidí fotografie neporušeného i pokáceného lesa či policejních zásahů u Ptačího potoka. Večer se má na výzvu Stráského na Modravě uskutečnit jednání účastníků sporu o hospodaření na Šumavě.

Sledujeme téma Boj o Šumavu  

Tato schůzka bude prvním oficiálním jednáním k problematice kácení Na Ztraceném, kde bude reprezentativní zastoupení odborníků z obou stran. Stráskému nařídil jednání svolat Chalupa, sám chce řešit budoucnost Šumavy prostřednictvím nového zákona, bez zásahu by podle něj měla zůstat čtvrtina rozlohy parku. První debatu o novém zákonu svolal ministr na 24. srpen.

Lokalitu Na Ztraceném, pro kterou aktivisté používají označení Ptačí potok, obsadili účastníci blokády 15. července. První dělníci sem přišli kácet až 25. července. Tehdy začala aktivní blokáda, kdy se ekologové snažili přítomností v prostoru zamezit těžbě stromů. S tím, jak v pátek skončilo kácení, ubylo Na Ztraceném i policistů.

Související:
Šumavští aktivisté: Policisté nám dávali mravence za krk a nutili nás pít kaluže
Soud smetl ze stolu návrh na ukončení zásahu policie na Šumavě
Rath: Stráský horší kůrovce?
Obyvatelé Šumavy postavili proti aktivistům traktory

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

22:10 Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

Demonstrace na Letné byla shromážděním neúspěšných, kteří prohráli ve volbách. Pronesl to ve čtvrteč…