Aliance pro budoucnost se rozrostla o další nové subjekty a známé osobnosti

14.07.2021 13:54 | Bleskově

Uskupení Aliance pro budoucnost, která se vytvořila v polovině letošního března, dále sbírá podporu napříč politickým spektrem, ale i mezi známými osobnostmi. V poslední době se k APB připojili například Rozumní Petra Hanniga či Petr Svoboda, který v minulosti pracoval jako primář interny ve FN U Svaté Anny v Brně, vědec nebo jako ředitel několika krajských nemocnic a přímo řízené nemocnice. Současně působí také v roli soudního znalce.

Aliance pro budoucnost se rozrostla o další nové subjekty a známé osobnosti
Foto: alianceprobudoucnost.cz
Popisek: Aliance pro budoucnost - logo

“Již od založení naší Aliance se orientujeme na co nejsilnější podporu od opravdových odborníků z oboru. Naší vizí je dostat do Poslanecké sněmovny osobnosti, které v daných oborech mají díky svým zkušenostem opravdu co nabídnout, na místo politických kariéristů a stranických lobbistů,” říká předseda APB Pavel Sehnal.
 
 
Následně představil Petra Svobodu, který by podle něj dokázal zdravotnictví řídit mnohem lépe než současný ministr a právník Adam Vojtěch.
 

Anketa

Vadí vám, že od 1. září by si neočkovaní měli pravidelné testy na covid-19 platit sami?

54%
42%
hlasovalo: 10081 lidí
“V koronavirové krizi se ukazuje, že na funkčním řízení ministerstva zdravotnictví je závislé veškeré další fungování země, zda a jak budeme přistupovat k opatřením, s jakou intenzitou budeme šíření nákazy bránit i to, v jakém systému budeme nadále žít. A bohužel musím říct, že současné vedení ministerstva mě přílišným optimismem nenaplňuje. Stejně tak jako kandidáti z opozičních uskupení. Proto jsem se rozhodl se do politiky aktivně zapojit,” uvedl lékař Petr Svoboda.
 
Další posilou, která podpořila Alianci pro budoucnost je český skladatel, producent a hudební vydavatel Petr Hannig, svého času kandidát na prezidenta a předseda strany Rozumní, která na kandidátky Aliance připojí své členy. Petr Hannig by měl v Alianci pro budoucnost primárně zastupovat kulturu, k čemuž ho opravňuje dlouholeté působí v kulturní obci, mimo jiné i ve Velké Británii.
 
“Kultuře se v dnešní době nedává prakticky žádný prostor, o čemž svědčí i divoké rošády ČSSD na tomto postu. Pan Zaorálek je primárně politik, ale kultuře a problémům v ní prakticky nerozumí. Zvláště v době, kdy jsou umělci extrémně omezováni ve své činnosti a jsou ti poslední, jejichž požadavky jsou vyslyšeny, přichází čas na aktivní postavení se za celou kulturu a změnit její společenské postavení. Aliance pro budoucnost mi tento prostor dává,” uvedl Petr Hannig ke spolupráci s APB
 
 
Dodejme, že Aliance pro budoucnost sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance, Agrární demokratickou stranu, Stranu konzervativní pravice – Řád národa, Demokratickou stranu zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT, hnutí Zdraví Sport Prosperita, Starostové pro kraj a nově se připojili také Rozumní.
 

Mgr. Petr Hannig

  • Rozumní
  • Předseda strany ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU
  • mimo zastupitelskou funkci
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…