Amatéři z radnice! Ředitelka turistického centra Brno Kačírková rezignovala

05.01.2015 17:07

Ředitelka Turistického informačního centra města Brna Petra Kačírková (ČSSD) k 2. lednu rezignovala. Brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) už v prosinci avizoval její odvolání, má výhrady k práci městské příspěvkové organizace. Městská rada Kačírkovou dosud formálně neodvolala, nyní tedy ředitelka končí sama. Zdůvodnila to tím, že radnice si při projednávání jejího odvolání počíná amatérsky. Uvedla, že turistické centrum mělo kladný hospodářský výsledek, obstálo při různých kontrolách a jako ředitelka se nikdy nesetkala s kritikou své práce.

Amatéři z radnice! Ředitelka turistického centra Brno Kačírková rezignovala
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Hostesky v Brně za první hodinu na petiční archy sesbíraly více než čtyři sta podpisů lidí, kteří nesouhlasí se zavedením eura

Primátor dnes řekl, že o zamýšleném odvolání Kačírkovou dopředu informoval, což ona sama přiznala. Její aktuální rozhodnutí odejít přijal. Celou záležitost hodlá primátor uzavřít na úterním jednání městské rady.

"Primátor mě 15. prosince informoval o tom, že mě o den později rada odvolá. Nic takového se ale nestalo a já nedostala žádnou oficiální informaci. O svém odvolání jsem se dočetla pouze z regionálního tisku," uvedla dnes Kačírková. Podle ní je to amatérské a neprofesionální. Proto se rozhodla sama rezignovat dopisem primátorovi.

"Po přečtení dopisu jsem velmi rád, že jsem se v prosinci k odvolání odhodlal. Ředitelku jsem o svém rozhodnutí odvolat ji informoval, a proto mě její přístup překvapil stejně jako to, že podle ní svým amatérským přístupem destabilizujeme činnost nejlépe fungující příspěvkové organizace," řekl Vokřál. Podle něj marketingová organizace centra nefungovala dobře. "Kdyby ano, rozhodl bych se jinak. Rozhodně vše nebylo tak perfektní. Proto celou záležitost stvrdí úterní rada," dodal Vokřál.

Kačírková kvůli údajným pomluvám v tisku ohledně nespokojenosti s její prací ze strany města zvažuje trestní oznámení nebo žalobu na primátorova náměstka Matěje Hollana (Žít Brno). Upozornila na to, že aktivisté z Žít Brno její práci kritizovali dlouho, přestože za ní ani jednou s výtkami osobně nepřišli. Holan si však není vědom toho, že by vyjádřením v tisku překročil zákon. "Trestní oznámení na mě podává pořád někdo od hejtmana až po lidi z hazardu. Je pravda, že jsem se osobně s ředitelkou nikdy nebavil, ale její pracovní výstupy, nepodařený web Go to Brno a zmatky kolem marketingu mluví za vše," uvedl pro Hollan.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sranda ve Sněmovně: Kalousek miluje Klause ml.? Nečekaný výstup

15:14 Sranda ve Sněmovně: Kalousek miluje Klause ml.? Nečekaný výstup

Slova předsedy ODS Petra Fialy o Zuzaně Majerové Zahradníkové měla dohru v Poslanecké sněmovně. Posl…