Americká ostuda, F-35 fuč. Pilota mají, letadlo hledají, lidé se jim smějí

18.09.2023 7:21 | Monitoring

V neděli v USA havaroval letoun F-35B Lightning II, o který má zájem i česká armáda. To by nebylo tak překvapivé, letecké nehody nejsou tak neobvyklým úkazem. Kuriozní ovšem je, že letoun nejsou americké vojenské složky schopny najít. A proto žádají o pomoc veřejnost. Která se v mezičase královsky baví jejich neschopností a žertuje, zda se letoun náhodou nenajde na Ukrajině.

Americká ostuda, F-35 fuč. Pilota mají, letadlo hledají, lidé se jim smějí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Lockheed Martin F-35B Lighting II

Anketa

Má Česko pořídit letouny F-35?

3%
95%
hlasovalo: 36623 lidí
Jak uvádí několik amerických médií, americké vojenské síly pátrají po letounu F-35 po „nešťastné nehodě“, která se udála v neděli na pobřeží Jižní Karolíny. Pilot z řad námořní pěchoty se z letounu bezpečně katapultoval a dopadl do North Charlestonu přibližně ve dvě hodiny odpoledne tamního času. Jeho jméno nebylo zveřejněno, údajně se nachází v blízké nemocnici a jeho stav je stabilní.

Letoun F-35B Lightning II vzlétl ze základny námořní pěchoty v Beaufortu. Jednalo se o cvičení útoku. Spolu s ním letěl ještě jeden letoun, který podle výpovědí vojenských činitelů již přistál. Po letounu, ze kterého se pilot katapultoval, se zatím pátrá, zapojena už byla tamní policie. Podle účtu RawsAlerts už oficiální složky žádají o pomoc i veřejnost.

Aféra už vzbudila velké pobavení, ale také rozčarování. Lidé se ptají, jak je možné prostě ztratit letoun v hodnotě 80 milionů dolarů. Zvlášť, když pilot byl nalezen.

Možný důvod nadhodil jeden z vojenských bloggerů, zabývající se zejména válkou na Ukrajině. „Utratíte 500 miliard za stealth letoun. Navrhnete ho, aby se dal najít co nejhůř. Pak jeden ztratíte. A požádáte veřejnost, aby vám ho pomohla najít.“ Nebyl sám, kdo zastával tuto myšlenku.

Také se ozývá, že kdyby se něco podobného stalo za Trumpa, měl by tuto aféru na talíři minimálně dva měsíce. A otázky „Už jste se dívali na Ukrajině?“

Letouny F-35 má zájem pořídit i Česká republika a byly součástí sobotních Dnů NATO. Výsadkář Ivo Zelinka se chlubil tím, že letoun bez problémů přistál na letišti v Mošnově. Podle posledních zpráv by cena měla být nižší, než se původně čekalo, přibližně o 10 %, původně se počítalo se 122 miliardami.

reklama

autor: Karel Šebesta

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

ekošílenci

Často mluvíte o ekošílencích a fanaticích. Myslíte, že jde toto šílenství ještě nějak zatavait? Co čekáte, že přijde s volbami? Posílí tito šílenci nebo naopak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je to komické, směšné, pro ČR to má ovšem naprosto obludné konsekvence, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusechill , 18.09.2023 9:13:56
Černochová a Fiala tato letadla chtějí pořídit a žvástají něco o lepší obraně naší země, atd. atd....ve skutečnosti vůbec nejde o letadla, jde jen a pouze o kšeft pro US zbrojní průmysl a o koncept MAGA, tedy Make America Great Again, který rozjel Trump a ve kterém se pokračuje, tedy na úkor světa (a nyní zejména Evropy) pozdvihnout US ekonomiku!!! Na to si také Amíci po celém světě a v Evropě zvlášť platí (korumpují) a instruují příslušné politiky a ty potom jako poslušné marionetky (přesně jako Fiala, Černochová a další z té protičeské bandy hrající si na vládu této země) do puntíku plní zadání!!!!

|  11 |  0

Další články z rubriky

Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

14:40 Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Spoléhat na Američany, kteří „nemají stálé spojence, ale jenom stálé vlastní z…