Americkému velvyslanci v Praze dorazil dopis, který ho asi nepotěší a týká se i Trumpa…

09.08.2018 15:23

Předáci konzervativní Akce D.O.S.T. zaslali otevřený dopis americkému velvyslanci v ČR Stephenu Kingovi ohledně jeho podpory homosexualistického festivalu Prague Pride 2018.

Americkému velvyslanci v Praze dorazil dopis, který ho asi nepotěší a týká se i Trumpa…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gay parade

„Vaše Excelence, jako pravicově orientovaní konzervativci v České republice jsme v loňském roce přivítali zvolení pana Donalda Trumpa 45. prezidentem USA. S nadějí jsme proto očekávali také adekvátní změnu politiky velvyslanectví Spojených států v České republice. S touto nadějí jsme si Vás také před nedávnem jako nově jmenovaného velvyslance USA v naší zemi dovolili oslovit se žádostí, zda byste nepřehodnotil oficiální podporu, kterou velvyslanectví v minulých letech poskytovalo naši společnost rozdělujícímu homosexualistickému ‚festivalu‘ Prague Pride. Vyjádřili jsme přesvědčení, že vměšování do hodnotových diskusí v evropských zemích, a zejména podpora podobných kontroverzních aktivit neprospívá euroamerickým vztahům a neslouží ani zájmům amerického lidu. Implicitní odpovědí nám bohužel bylo Vaše vystoupení na zahájení letošního ročníku Prague Pride dne 6. srpna tohoto roku,“ píší předseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník a její místopředsedové Michal Semín a Jiří Hejlek v dopise.

„Závěrem musíme konstatovat, že Vaše vystoupení a pokračující podpora Prague Pride velvyslanectvím USA nemohou v očích českých příznivců politiky prezidenta Trumpa představovat nic jiného než zklamání a zbytečnou zátěž tolik potřebné spolupráce v zápase o rozumnou politiku hodnot řádu a svobody. Dej Bůh, aby tomu již v blízké budoucnosti bylo jinak,“ uzavřeli svůj dopis.

Jak informovalo Radio.cz, velvyslanec USA V České republice Stephen King promluvil v pondělí na zahájení Prague Pride. „Velvyslanectví USA každoročně od svého založení v roce 2011 sponzoruje festival. Od té doby jsou návštěvníky Prague Pride lidi z celého světa. Je to oslava rovných práv. Festival je symbolem rozmanitosti a pokroku pro všechny,“ řekl King. 

V Praze v pondělí začal osmý ročník festivalu s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tématikou (LGBT) Prague Pride. Hlavním tématem je letos rodina. Festival v sobotu 11. srpna vyvrcholí průvodem z centra města na Letnou. V minulých letech se ho zúčastnily tisíce lidí, vyvolal i protesty. Festival potrvá do neděle 12. srpna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

10:30 Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová, která se scházela s manažerem reklamn…