Americký novinář: Za zřícené letadlo mohou islamisté. V Rusku souhlasí

19.05.2016 20:13

Americký novinář Michael Weiss oznámil na sociální síti Twitter, že k útoku na letoun mířící z Paříže do Káhiry se přihlásil Islámský stát. Šéf ruské tajné služby FSB, nástupkyně sovětské KGB, Bortnikov v tom dává americkému novináři za pravdu. Podle něho je velmi pravděpodobné, že šlo o teroristický útok.

Americký novinář: Za zřícené letadlo mohou islamisté. V Rusku souhlasí
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Havarované letadlo, ilustrační foto

„Amaq News, agentura Islámského státu, se přihlásila k odpovědnosti za pád letu MS 804. Hovoří o bombě na palubě,“ napsal americký novinář Michael Weiss. „S největší pravděpodobností šlo o teroristický útok, jehož výsledkem je smrt 66 občanů nejrůznějších států,“ prohlásil nezávisle na něm šéf ruské tajné služby FSB Alexander Bortnikov.

Stejné hlasy znějí i z Egypta či Francie. Tamní bývalý elitní vyšetřovatel leteckých nehod Jean-Paul Troadec poznamenal, že technická závada, která by způsobila požár na palubě, či závada motoru by posádce poskytly určitý čas zareagovat na situaci. Výbuch bomby tento čas však příliš nedává. Teroristický útok tedy bohužel není nepravděpodobný. Informuje o tom server TV Nova TN.cz.

Podle českého ministerstva zahraničí na palubě nebyl žádný Čech, většinu pasažérů tvořili Egypťané, ale patnáct z nich mělo francouzský pas. Smutno je i v Británii, protože jeden cestující byl občanem ostrovního království, ale také jeden občan Saúdské Arábie, Portugalska či Kanady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podrobnosti o masakru kuchyňským nožem v německém autobuse: Imigrant z Íránu, měl i batoh, ze kterého se kouřilo. Lidé chtěli vyskakovat z oken

18:05 Podrobnosti o masakru kuchyňským nožem v německém autobuse: Imigrant z Íránu, měl i batoh, ze kterého se kouřilo. Lidé chtěli vyskakovat z oken

Útočník v autobuse v severoněmeckém Lübecku zranil několik lidí, z toho dva vážně. Podle médií v aut…