Podle Zakarii slyšíme velmi ostrá a rozhodná vyjádření na adresu Ruska za jeho spoluúčast na sestřelení letadla MH17 od americké velvyslankyně při OSN Samanthy Power a prezidenta Baracka Obamy a poměrně dost je slyšet i britský premiér David Cameron či jeho australský protějšek Tony Abbott. Přístup Německa, Francie a dalších evropských mocností je však podle jeho názoru příliš vlažný a málo razantní.
„Důvodem jejich postojů je fakt, že Evropa je ekonomicky s Ruskem až příliš provázána, což se týká především oblasti energetiky. Například Francie se vždy považovala za jakýsi most mezi Evropou a Ruskem. Francouzi na svoji úlohu byli vždy pyšní a stejně tak jsou na sebe pyšní i teď, když Rusku prodávají zbraně. Berou to prostě tak, že když tuto obrovskou zakázku nezrealizují, zastoupí je Američané, jejichž dominance na světovém trhu se zbraněmi jim je již tak trnem v oku."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro