Aslund napsal knihu „Ruský klanový kapitalismus“. Píše v ní, že Jegor Gajdar nastartoval důležité ekonomické reformy, které však stávající prezident Vladimir Putin pohřbil. Místo toho, aby v nich pokračoval, změnil systém v kleptokracii, ve které si díky korupci přijdou na své především Putinovi přátelé a spojenci, ale ruská ekonomika jako celek tímto rozkrádáním trpí.
Bohatnou prý především Putinovi přátelé z dětství, Putinovi přátelé z KGB a jeho současní nejvýraznější podporovatelé. Dlouholetý ruský prezident má ve svých rukou tolik moci, že si takovéto hýření může dovolit. Podle Aslunda měl Putin tento vývoj na mysli od chvíle, kdy se poprvé stal prezidentem, tedy v roce 2000.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
Ve studiu CNN Prima News to vřelo. Bývalý předseda TOP 09 naznačil, že po volbách může pokračovat vl…
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 13:12 Lidé nejsou čísla v Jurečkových tabulkách. Bobošíková představila plán pro důstojné stáří