Amnesty International vydala zprávu o zvěrstvech na Ukrajině. Není to hezké čtení

7. 9. 2014 14:14

Válečných zločinů se na východní Ukrajině dopouštějí jak separatisté, tak ukrajinské vládní síly. Dnes o tom informovala Amnesty International. Zveřejnila také satelitní snímky, které mají dokazovat, že do bojů ve východních částech Ukrajiny zasahují ruská vojska a konflikt tak získal mezinárodní rozměr. Informují o tom Britské listy.

Amnesty International vydala zprávu o zvěrstvech na Ukrajině. Není to hezké čtení
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

"Všechny strany tohoto konfliktu prokázaly neúctu k životům civilistů a bezostyšně porušují své mezinárodní závazky," řekl Salil Shetty, generální tajemník Amnesty International, který v příštích dnech navštíví Kyjev a Moskvu.

Podle něj má AI důkazy, které ukazují, že Rusko podněcuje konflikt jak přímým zasahováním, tak podporou separatistů na východě. AI zveřejnila satelitní snímky, které spolu se zprávami o ruských vojácích zajatých uvnitř Ukrajiny a očitými svědectvími o ruských vojácích a vojenských vozidlech přejíždějících hranici podle Shettyho neponechávají prostor pro pochybnosti, že jde nyní o mezinárodní ozbrojený konflikt.

Svědectví obyvatel východní Ukrajiny naznačují, že zločinů se dopouštějí i prokyjevské jednotky

Výzkumníci Amnesty International na východní Ukrajině mluvili s očitými svědky prchajícími před boji nedaleko Doněcka, Kramatorska, Luhanska, Slavjanska a dalších měst a obcí, ale i s ukrajinskými uprchlíky v Rostovské oblasti Ruské federace.

Více si přečtěte ZDE

Civilisté z těchto oblastí sdělili Amnesty International, že ukrajinské vládní síly vystavily jejich čtvrtě těžkému ostřelování. Jejich svědectví ukazují na to, že útoky byly nerozlišující a mohou představovat válečné zločiny. Svědkové zároveň ale uvádějí, že separatisté unášejí, mučí a zabíjejí jejich sousedy.

I když byl požadavek únosců splněn, unesení byli stejně zabiti

Například obyvatelé Slavjanska sdělili Amnesty International, že separatističtí bojovníci unesli místního pastora, dva jeho syny a dva návštěvníky kostela a požadovali jako výkupné za propuštění 50 000 dolarů. V okamžiku, kdy se místní komunitě podařilo požadované výkupné shromáždit, únosci všechny muže zabili.

Amnesty International také získala důvěryhodné zprávy o únosech a bití páchaných dobrovolnickými prapory operujícími bok po boku ukrajinských ozbrojených sil.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…