Analytik Haas radí: Až budete sledovat zpravodajství o Číně v ČT, radši si vypněte zvuk

28.03.2016 15:20

Čínský prezident před 14. hodinou dnes odpoledne přistál na Letišti Václava Havla v Praze. Informuje o tom i Česká televize. Analytik Tomáš Haas, který radil exprezidentu Klausovi či expremiéru Topolánkovi, teď na sociální síti Facebook dává radu i všem těm, kteří by chtěli Českou televizi sledovat.

Analytik Haas radí: Až budete sledovat zpravodajství o Číně v ČT, radši si vypněte zvuk
Foto: MK
Popisek: Tomáš Haas
reklama

„Pokud chcete sledovat průběh přivítání prezidenta Číny, ve vlastním zájmu si vypněte zvuk. Ty komentáře o čínské vládní garnituře, která utahuje šrouby, když čínská společnost touží po demokracii západního typu (jako ostatně národy celého světa), ten boj o pozice v čele Číny, připomínající vlčí smečku...,“ rozepsal se Haas na sociální síti.

Česká televize prý navíc naznačuje, že s čínskou ekonomikou to nemusí být tak růžové, jak se na první pohled zdá, protože informace o této ekonomice máme jen z čínských vládních míst a je otázka, zda lze čínským komunistům věřit. Faktem je, že hospodářský růst v této zemi není tak silný, jak jsme ho znali z minulosti, takže vládní garnituru může ve skutečnosti ohrozit ekonomická krize.

„Česká televize se opět vyznamenává,“ píše Haas. ČT se podle jeho názoru snaží po Putinově Rusku či Asadově Sýrii porazit i rudou Čínu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle vidí každý!“ Opoziční ultimátum Babišovi

11:10 „Tohle vidí každý!“ Opoziční ultimátum Babišovi

Konec! Odchod! Rezignace! Opoziční ODS, Piráti, lidovci a TOP 09 žádají hlavu ministra zdravotnictví…