Andrej Babiš obhájil funkci předsedy hnutí ANO. Nezískal ale sto procent hlasů

25.02.2017 15:35

Andrej Babiš obhájil na dnešním volebním sněmu hnutí ANO v Praze funkci předsedy. Z 206 platných hlasů delegátů získal 195. Babiš poděkoval za důvěru i za to, že ho nevolili všichni jako při minulé volbě, kdy získal sto procent všech hlasů.

Andrej Babiš obhájil funkci předsedy hnutí ANO. Nezískal ale sto procent hlasů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Andrej Babiš by chtěl jako znovuzvolený předseda ANO pokračovat v boji proti netransparentnímu a zkorumpovanému systému. Uvedl to v kandidátském projevu před volbou šéfa hnutí, v níž nemá soupeře. V místy odlehčeném vystoupení se označil za soutěživého, náročného, divného a také za "urputné hovado". Slíbil zároveň udělat vše pro to, aby hnutí říjnové sněmovní volby vyhrálo.

"Jsem přesvědčen, že můžeme oslovit všechny občany naší země," prohlásil Babiš, podle něhož je ANO stále "chybou v systému" v porovnání s ostatními stranami. "Není možné, aby nás řídili lidi, co v normálním životě nic nedokázali," uvedl také v opakované narážce na dlouhodobé profesionální politiky.

Fotogalerie: - Sněm ANO

IV. celostátní sněm hnutí ANO
IV. celostátní sněm hnutí ANO
IV. celostátní sněm hnutí ANO
Milan Hnilička
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
IV. celostátní sněm hnutí ANO

Pro Babiše je důležité, aby hnutí po volbách dokázalo znovu vstoupit do vlády. "Musíme se spojit, musíme bojovat společně. A já jsem přesvědčen, že to můžeme vybojovat," prohlásil. "Je důležité, aby se neztratila kontinuita, abychom neskončili v opozici a aby se nevrátil ten starý systém," řekl s tím, že udělá všechno proto, aby ANO volby vyhrálo.

Babiš si také postěžoval na to, že dopad jeho politické dráhy je negativní na jeho ostatní aktivity. Prohlásil, že je neustále napadán a čelí mediálním kampaním. On sám i jeho rodina kvůli tomu jsou pod velkým tlakem. "Ale já to vydržím. Jsem urputné hovado," řekl s tím, že má takzvaný horolezecký gen, který znamená urputnost. Zároveň si postěžoval, že se vůči němu i vůči ANO uplatňuje dvojí metr a že hnutí se musí bránit neodůvodněným tvrzením, že není demokratické.

Šéf hnutí očekává, že bude některými kritizován za to, že nemá protikandidáta. "Ale i v jiných stranách vždycky je jediný kandidát. (Miroslav) Kalousek (TOP 09) byl, (Petr) Fiala (ODS) byl, i pan premiér (Bohuslav) Sobotka (ČSSD). Ale u mě se to neodpouští," řekl.

Protikandidáta Babiš neměl ani při znovuzvolení před dvěma lety. Tehdy získal všech 186 platných hlasů, jeden hlas byl neplatný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…