Andrej Babiš odjel k Arabům. A může si přečíst tento vzkaz

27.10.2015 8:54

Zákon o vyšším zdanění hazardu nebude při jeho projednávání ve sněmovně obhajovat ministr financí Andrej Babiš (ANO), protože bude trávit s dětmi dovolenou v Dubaji. Na informaci serveru Novinky.cz zareagoval poměrně ostře sociálnědemokratický poslanec Ladislav Šincl, kterého před časem Babiš obvinil z toho, že je zlobbován hazardním průmyslem.

Andrej Babiš odjel k Arabům. A může si přečíst tento vzkaz
Foto: pixabay.com
Popisek: Hazard - ilustrační foto

Kvůli Babišově dovolené ve Spojených arabských emirátech vláda v pondělí rozhodla, že Babiše zastoupí ministr dopravy Dan Ťok (ANO).

„Předkladatelem není Ministerstvo financí, ale vláda. Ta na svém zasedání pověřila k předložení této novely jednoho ze členů vlády. Premiér mi odsouhlasil, že zákon předloží jiný ministr,“ citoval server Babišova slova. Pokud bude opozice argumentovat jeho neúčastí, je to podle něj důkaz toho, že si tuto novelu z nějakých důvodů nepřejí.

Celý text je ZDE

Babišovu neúčast kritizoval poslanec a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Z jeho strany prý nikdo nechce zdanění hazardu zablokovat. „Ale já si myslím, že tohle samo o sobě je dostatečná informace o míře profesionalismu pana ministra,“ uvedl Kalousek.

Na svém facebookovém profilu okomentoval informaci o neúčasti Babiše při projednávání zmíněného zákona také poslanec Ladislav Šinc. „Asi se k němu doneslo, že se na něj zítra v PSP chystám a chci ho vyzvat, aby doložil své pomluvy o ‚zlobbovaných poslancích“ (tj. mně), a tak raději uletěl pryč,“ napsal poslanec s tím, že jej to neodradí. A přes Babišovu nepřítomnost prý předloží „řadu důkazů o jeho lžích“.

Celé znění příspěvku poslance Ladislava Šincla na jeho facebookovém profilu:

Tak náš ministr financí místo hájit zákon o hazardu letí s dětmi do Dubaje... Asi se k němu doneslo, že se na něj zítra v PSP chystám a že ho chci vyzvat, aby doložil své pomluvy o „zlobovaných poslancích“ (tj. mně), a tak raději uletěl pryč... Nicméně to mne neodradí a předložím i přes jeho nepřítomnost zde řadu důkazů o jeho lžích... Máte se na co těšit.

 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sirotčí“ Šojdrová se obula do Ivana Davida. Když neví, má prý mlčet

21:14 „Sirotčí“ Šojdrová se obula do Ivana Davida. Když neví, má prý mlčet

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se na svém twitterovém profilu vymezila proti ruské dezin…