Andrej Babiš odpovídá premiérovi na dotaz ohledně daní: Sobotka má před sjezdem, tak do mě kope

16.02.2017 18:14

Ministra financí Andreje Babiše (ANO) vyzval ve čtvrtek premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), aby nařídil finanční správě prošetřit jeho nákup od daně osvobozených korunových dluhopisů. Babiš to ale nazval jen předvolebním útokem a opět se pokusil odvést od svých problémů a rozporů ve financích pozornost. Tentokrát tím, že nechá prověřit historii korunových dluhopisů vnitřním auditem na svém ministerstvu. Informuje o tom server Echo24.

Andrej Babiš odpovídá premiérovi na dotaz ohledně daní: Sobotka má před sjezdem, tak do mě kope
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš v pořadu OVM
reklama

„Musíme dohledat na ministerstvu historii těch dluhopisů, nařídil jsem na to interní audit,“ řekl Babiš v reakci na Sobotkův dopis v České televizi. Babiš se tak podle serveru opět snaží odvést pozornost od toho, že od tehdy ještě svého Agrofertu nakoupil korunové dluhopisy, ze kterých má každý rok 90 milionů, ale neplatí žádnou daň.

Podle serveru tu tedy existuje podezření, že se Babiš dopustil krácení daně.

Celý text je ZDE

Při svém úhybném manévru vinu opět svaluje na svého politického rivala Miroslava Kalouska (TOP 09). „Podle mých informací pan Kalousek dobře věděl, že tam dojde k daňovým..., že tam stát přijde o daně, a nicméně to neřešil,“ cituje server Babiše.

Server upozorňuje, že Kalousek byl sice první, kdo korunové dluhopisy, které jsou prakticky osvobozené od daně, využil pro financování státu, ale v zákoně byla tato možnost už od roku 1993, kdy byl ministrem Ivan Kočárník (ODS). Právě Kalousek také tuto možnost v roce 2012 ze zákona odebral. Babiš fígl využil jen pár dní před tím, než ze zákona vypršel.

Sobotka žádá ministra financí v dopise, aby se sám vyjádřil k situaci, kdy společnost vydá dluhopisy za několik miliard, které koupí jen majitel firmy. „Nejedná se o podezřelé jednání s cílem obejít placení daní?“ ptá se premiér.

Babiš ale považuje dopis za „kopnutí“ před sjezdem sociální demokracie. „Pan premiér dělá kampaň, ten dopis dá nejdříve do médií, já to chápu, má před sjezdem, tak do mě každý den kope,“ řekl Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…