Andrej Babiš se obsáhle rozpovídal, jakým podrazům čelí od ČSSD a lidovců: Nechci vidět, co by napáchali, kdybych je nehlídal...

3. 9. 2016 18:25

Místopředseda vlády, šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš si znovu postěžoval, jak strašná je česká politika. Majitel Agrofertu prý musí čelit dezinformační kampani sociálních demokratů a jako by to samo o sobě nebylo dost, ještě se prý domlouvá koalice s TOP 09 Babišovi za zády.

Andrej Babiš se obsáhle rozpovídal, jakým podrazům čelí od ČSSD a lidovců: Nechci vidět, co by napáchali, kdybych je nehlídal...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vicepremiér, ministr financí Andrej Babiš
reklama

Vicepremiér Andrej Babiš je velmi nespokojen s koaličním vládnutím, protože musí strpět, že může být přehlasován koaličními partnery – sociálními demokraty a lidovci.

„K tomu všemu musíme čelit jednomu podrazu sociální demokracie za druhým, jejím dezinformačním kampaním, jak si přivlastňují naši práci a jak pomalu vytvářejí koalici s TOP 09. Je to nefunkční,“ stěžuje si ministr financí deníku Právo. Navzdor své hrubé nespokojenosti však hodlá s Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL) dovládnout až do konce volebního období.

Bojí se totiž, co by v rozpočtu napáchala ČSSD, pokud by ji nehlídal.  K dovršení všeho zlého se ještě chystá zákon zvaný „Antibabiš“, který by ministrovi financí např. znemožnil vlastnit deníky MF Dnes a Lidové noviny. Majitel Agrofertu má za to, že je to další útok proti jeho osobě.

Pokud by v roce 2017 neuspěl natolik, aby se znovu stal členem vlády, je prý připraven působit i v opozici a znepříjemňovat život tradičním politikům. Podle všeho tak radikálně změnil své plány. Není to tak dlouho, co tvrdil, že by z politiky odešel, pokud by se ocitl v opozici, neboť žvanění politiků je mu cizí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

„Jen tak se mě nezbaví, i když pro to dělají, co umějí. V opozici by také byl skvělý život, když se dívám na kolegy poslance, jak mají celé léto prázdniny, nemusejí každý den chodit do práce, dostávají náhrady, jak si v bufetu dávají rakvičky a větrníky, jak si ze Sněmovny dělají cestovní kancelář. Mě tyto věci nezajímají, ale mohl bych například zřídit protikorupční fond. Kdyby ve Sněmovně byla poslanců polovina, tak to bohatě stačí,“ uvedl také v Právu Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

19:39 Ha, Plesl. Právník Pokorný od Sobotky triumfálně vytáhl obrázek. Jenže si šéfredaktora spletl s někým úplně jiným...

Šéfredaktora Mladé Fronty DNES patřící Andreji Babišovi Jaroslava Plesla obvinil právník Radek Pokor…