Andrej Babiš to řekl jasně: Žádný czexit. Musíme zůstat v EU a hrát tam důležitou roli

01.07.2017 7:19

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se domnívá, že pro Českou republiku je nezbytné, i přes veškeré problémy, aby setrvala i nadále v Evropské uni. Referendum ohledně vystoupení Česka z EU by tak podle svých slov odmítl. Píší to Lidové noviny.

Andrej Babiš to řekl jasně: Žádný czexit. Musíme zůstat v EU a hrát tam důležitou roli
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Jak Babiš uvádí, lidmi v současné době cloumá naštvání na Brusel. Emoce by tak mohly způsobit, že by Češi skutečně vystoupení z Evropské unie, takzvaný czexit, odhlasovali. „My musíme usilovat o reformu Evropy, ne vystupovat,“ nechal se slyšet šéf ANO.

Zároveň, co se týče Evropské unie, tak dodal, že jsou potřeba čtyři základní svobody – volný pohyb kapitálu, lidí, služeb a zboží. „Pak se můžeme bavit, jaké jsou kde překážky, jak si kdo plní závazky a jestli dostane penále, pokud neplní. Na brexitu se ukázalo, že Evropa má problém,“ zmínil Babiš. Evropská unie je podle něj skvělý projekt. „Máme mír, to je pecka,“ uvedl.

Vyjádřil však svou kritiku proti přijetí eura. Podle něj je totiž největší přidanou hodnotou společenství národní suverenita každé země. 

„Chci, abychom v Evropě hráli důležitější roli. Ale my jsme tam od začátku přišli jako úplní hlupáci. Poslali jsme tam Miloše Kužvarta, který neuměl anglicky, pak tam byl bohužel jen chvíli Pavel Telička, a pak Vladimír Špidla, kterého radši nechci komentovat. My máme v Evropě bojovat za naše zájmy a předkládat návrhy. Kdybych byl premiér, řeknu: Zavřete už konečně tu prokletou vnější evropskou hranici. Řešte Sýrii a Libyi. Okamžitě jednejme s Trumpem a Putinem. To je pro Evropu urgentní. Uprchlíci nejdou ani do Turecka, ani do Ameriky. Jdou k nám. Zastavila se cesta z Blízkého východu, tak teď jdou z Afriky. A nevypadají na to, že prchají před válkou,“ uzavřel Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

16:45 Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

Publicista Petr Brandtner se ve svém komentáři zaměřil na pořad Reportéři ČT a na reportáž s názvem …