Andrej Babiš to řekl jasně: Žádný czexit. Musíme zůstat v EU a hrát tam důležitou roli

01.07.2017 7:19 | Zprávy

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se domnívá, že pro Českou republiku je nezbytné, i přes veškeré problémy, aby setrvala i nadále v Evropské uni. Referendum ohledně vystoupení Česka z EU by tak podle svých slov odmítl. Píší to Lidové noviny.

Andrej Babiš to řekl jasně: Žádný czexit. Musíme zůstat v EU a hrát tam důležitou roli
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

Jak Babiš uvádí, lidmi v současné době cloumá naštvání na Brusel. Emoce by tak mohly způsobit, že by Češi skutečně vystoupení z Evropské unie, takzvaný czexit, odhlasovali. „My musíme usilovat o reformu Evropy, ne vystupovat,“ nechal se slyšet šéf ANO.

Zároveň, co se týče Evropské unie, tak dodal, že jsou potřeba čtyři základní svobody – volný pohyb kapitálu, lidí, služeb a zboží. „Pak se můžeme bavit, jaké jsou kde překážky, jak si kdo plní závazky a jestli dostane penále, pokud neplní. Na brexitu se ukázalo, že Evropa má problém,“ zmínil Babiš. Evropská unie je podle něj skvělý projekt. „Máme mír, to je pecka,“ uvedl.

Vyjádřil však svou kritiku proti přijetí eura. Podle něj je totiž největší přidanou hodnotou společenství národní suverenita každé země. 

„Chci, abychom v Evropě hráli důležitější roli. Ale my jsme tam od začátku přišli jako úplní hlupáci. Poslali jsme tam Miloše Kužvarta, který neuměl anglicky, pak tam byl bohužel jen chvíli Pavel Telička, a pak Vladimír Špidla, kterého radši nechci komentovat. My máme v Evropě bojovat za naše zájmy a předkládat návrhy. Kdybych byl premiér, řeknu: Zavřete už konečně tu prokletou vnější evropskou hranici. Řešte Sýrii a Libyi. Okamžitě jednejme s Trumpem a Putinem. To je pro Evropu urgentní. Uprchlíci nejdou ani do Turecka, ani do Ameriky. Jdou k nám. Zastavila se cesta z Blízkého východu, tak teď jdou z Afriky. A nevypadají na to, že prchají před válkou,“ uzavřel Babiš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…