Andrej Babiš zuří: Marketingové oddělení ČSSD poslancům rozesílalo kuchařku, jak na mě útočit

19.03.2017 17:04

Obvinění z daňových podvodů Andrej Babiš „naprosto odmítá“. Ministr financí to uvedl v rozhovoru pro sobotní Právo, který nyní na svých stránkách zveřejnilo hnutí ANO.

Andrej Babiš zuří: Marketingové oddělení ČSSD poslancům rozesílalo kuchařku, jak na mě útočit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

„Naprosto odmítám osočení z daňových podvodů. Nikdy jsem nic takového neudělal, všechno jsem už opakovaně vysvětlil,“ uvedl Babiš s tím, že to jde dost těžko, když se proti němu vede organizovaná kampaň „postavená na cílených lžích, kterou neustále živí tradiční politici v čele s panem Sobotkou a Kalouskem a jim názorově blízkými novináři“. „Marketingové oddělení ČSSD dokonce tento týden poslancům rozesílalo kuchařku, jak na mě útočit ve sněmovně, v médiích a na sociálních sítích. To je jen další důkaz, že jde o organizovanou kampaň. Ono se pak těžko něco vysvětluje, když to někdo nechce slyšet,“ uvedl Babiš.

Uvedl jeden příklad za všechny: „Pan Kalousek prohlásil, že jsem prodal svoje společnosti své vlastní firmě a ta si prý díky tomu mohla o 748 milionů snížit daňový základ a méně odvádět do státního rozpočtu. Proboha, vždyť se stačí podívat do zákona o daních z příjmů, který to zakazuje! Takže pan Kalousek buď nezná zákon, což by jako bývalý mnohaletý ministr financí vědět mohl, ale spíš úmyslně lže.“

  • Celý text je ZDE

Deník se Babiše také zeptal, zda je součástí kampaně proti němu i to, když mu nesedí příjmy v dokumentech posílaných do sněmovny se závěry jeho auditu. „Ne, šlo o omyl mé účetní, která zaměnila částku po zdanění s částkou před zdaněním. Každý se může splést a tu nesrovnalost jsem hned vysvětlil. Moje příjmy byly dostatečné a audit to prokázal. To je podstatné. Ale kdo to nechce chápat, tak to nebude chápat a dál to bude živit. A já to mohu stokrát vysvětlit a stokrát vyvrátit, ale ten systém, ten matrix, ta kampaň jede dál. Takže mi nepodsouvejte, že se do něčeho zamotávám. Opakuji, je to organizovaná lživá kampaň tradičních politiků a některých novinářů, kteří jsou na ten matrix napojeni,“ uvedl Babiš.

U Agrofertu podle něj bylo vše v pořádku. „Na všechno jsou posudky, všechno bylo podle zákona. Dluhopisy byly na úrok šest procent, ne dvakrát tolik. Já i moje firmy daní v ČR. Kdybych chtěl skutečně odrbávat státní kasu, tak moje společnosti sídlí na Kypru, v Nizozemsku či různých ostrovech, jako to je u řady největších českých podnikatelů,“ uvedl Babiš. A poukázal na to, že Agrofert byl vždy v Čechách, a dokonce domů stahoval z ciziny dividendy, zatímco ostatní dělali opak. „Za deset let do Česka přišlo na dividendách 83 miliard, z toho 23 miliard bylo Agrofertu a za tu dobu odešly mimo ČR dva biliony,“ upozornil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

4:40 A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

Slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, že svévolný Zemanův výklad Ústavy nezná mezí, nen…