Anexe Krymu nás bude stát 200 miliard dolarů, konstatuje ruský exministr financí

31.03.2015 16:36

Anexe Krymu bude Rusko během tří až čtyř let stát asi 150 až 200 miliard dolarů (asi 3,8 až 5,1 bilionu korun). Tento odhad přímých i nepřímých ztrát přednesl dnes bývalý ruský ministr financí Alexej Kudrin.

Anexe Krymu nás bude stát 200 miliard dolarů, konstatuje ruský exministr financí
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

"Financování Krymu nás bude každý rok stát šest až sedm miliard dolarů a všechny nepřímé a jiné ztráty, včetně odlivu kapitálu, mohou během tří, čtyř let představovat od 150 do 200 miliard dolarů dohromady," řekl Kudrin během debaty vysílané v přímém televizním přenosu k 15 letům působení Vladimira Putina v čele Ruska.

Rusové soudí, že jejich země připojením Krymu vydělala

Kudrin připustil, že díky loňskému připojení poloostrova k Rusku dosáhla popularita ruského prezidenta Vladimira Putina takových výšin, že ve volbách v roce 2018 může šéf státu počítat s bezproblémovým znovuzvolením na dalších šest let. Raději by se však přimlouval za to, aby Kreml využil Putinovy popularity k provedení potřebných hospodářských reforem.

Většina Rusů, 69 procent, se podle průzkumu státní agentury VCIOM domnívá, že Rusko na připojení Krymu vydělalo, ať jde o přístup k moři, základnu Černomořské flotily, dodatečné možnosti rekreace, tak i o nastolení údajné historické spravedlnosti, protože Krym dříve Rusku patřil. Podle 85 procent dotázaných se poloostrov vrátil do Ruska navždy. Podle 89 procent Rusů rozhodně nemá smysl vracet Krym Ukrajině jen kvůli zrušení západních sankcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klimatičtí pátečníci demonstrují za sněhuláky. „Zfanatizovaná mládež nestojí o diskusi“ kroutil hlavou kandidát SPD

12:52 Klimatičtí pátečníci demonstrují za sněhuláky. „Zfanatizovaná mládež nestojí o diskusi“ kroutil hlavou kandidát SPD

REPORTÁŽ Studenti a studentky se v pátek 24. září vracejí opět do ulic. V symbolickém čase 11.59 ods…