Ani jeden český cikán by se nechtěl probudit v chudinské čtvrti v USA, udeřil Tomio Okamura

29.04.2016 12:20

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se pozastavil nad každoroční souhrnnou zprávou amerického ministerstva zahraničí o dodržování lidských práv ve světě. Podle této zprávy totiž prý v Česku zůstává vážným problémem diskriminace a násilí vůči romské populaci. Zesílily také protimuslimské nálady. Svůj text zveřejnil na serveru ParlamentníListy.cz.

Ani jeden český cikán by se nechtěl probudit v chudinské čtvrti v USA, udeřil Tomio Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Kriticky bylo vnímáno i zacházení se zadrženými migranty a žadateli o azyl. „Problémem jsou podle Američanů prý také projevy některých politiků, kteří prý podněcují k negativnímu vnímání menšin a migrantů, a letos je zmíněn v této souvislosti prezident Zeman,“ dodal Okamura s tím, že je rád, že za Českou republiku figurují ve zprávě dva. „Jelikož vloni tato americká zpráva jmenovala mě,“ doplnil.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Je určitě ‚zábavné‘ a absurdní číst si kritiku na zacházení s imigranty od země, v níž se staví vůči migrantům ploty, samozvané hlídky na mexické hranici imigranty střílí jako zajíce a sama americká vláda vězní léta muslimy unesené z celého světa bez soudu a mučí je tam. A tisíce a tisíce lidí umírá hlady, mrazem a na nemoci bez pomoci v chudinských slumech po celých USA,“ podotkl dále.

Původní text ZDE.

„Víme, že svět se zbláznil, když brutální islámská diktatura, jako Saúdská Arábie, může vést Radu OSN pro lidská práva, takže proč by současný největší světový agresor – USA – nemohl kritizovat romskou otázku v ČR?“ ptá se. A dodává, že dle jeho názoru by se ani jeden český cikán nechtěl probudit v Bronxu či jiném americkém ghettu, bez zdravotního či sociálního pojištění, odsouzený k žebrotě nebo zločinu a k životu v jednom z nejnebezpečnějších míst světa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se informace o žádosti Zemana k BIS dostala do Českého rozhlasu? Zdeněk Zbořil se dívá do zákulisí

18:37 Jak se informace o žádosti Zemana k BIS dostala do Českého rozhlasu? Zdeněk Zbořil se dívá do zákulisí

Politolog Zdeněk Zbořil se vyjádřil ke sporu BIS a Hradu ve věci informací o ruských agentech působí…