Ani slovo o Ukrajině. „Pavel něco tuší.“ Analytik překvapil

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
01.01.2024 15:29 | Komentář

Po bezmála deseti měsících ve funkci prezident Petr Pavel poprvé vystoupil s výročním projevem, který přesunul zpět na novoroční datum, zatímco jeho předchůdce Miloš Zeman volil raději vánoční čas a aranžmá. Místo svíček a sváteční výzdoby prezident hovořil vestoje v exteriéru hradního nádvoří s pozadím katedrály. Tento vizuál jednoznačně chválí mediální analytik Jiří Mikeš, kterého ParlamentníListy.cz požádaly o zhodnocení prezidentova projevu. Ten mimo jiné postřehl, že se prezident v projevu nezmínil o Ukrajině.

Ani slovo o Ukrajině. „Pavel něco tuší.“ Analytik překvapil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Briefing zvoleného prezidenta Petra Pavla v Hrzánském paláci. Tématem bylo shrnutí uplynulého týdne a také plány na následující týdny

„Zapůsobil tak. Nakonec je to hezkej chlap a forma prodává víc, než obsah. Ten v jeho týmu, koho napadlo nechat ho stát, je hodně chytrej. Je to zajímavá změna, navíc je to generál, tak co by seděl za stolem,“ ocenil aranžmá.

Co se naopak podle něj příliš nepovedlo, bylo televizní zpracování České televize plné ostrých střihů mezi záběry.


Novoroční projev Petra Pavla. (Screen: ČT24)

Pokud jde o obsah, hned úvodní část projevu se podle Mikeše prezidentovi docela vydařila. Pavel aktuálně zmínil jedenáct dní starou střelbu na Filozofické fakultě, kde student postřílel čtrnáct lidí. „Tomu tématu se asi nemohl vyhnout. Ale pojal to rozumně a uvážlivě,“ ocenil.

Prezident hovořil o tom, že strach a vztek, které nyní celkem pochopitelně cítíme, musíme překonat. „Přeji si, aby svíčky a květiny na pietních místech znamenaly také společnou vůli, že nás krutost a násilí nezastraší. Že si připomeneme osobní hrdinství všech, kteří se zlu dokázali postavit a že naše země vyjde z té hrůzy silnější a jednotnější,“ zaznělo z prezidentových úst.

A doplnil, že bohužel nikdy nebude možné zajistit přítomnost policie úplně všude a provádět tolik kontrol, abychom eliminovali veškerá nebezpečí.

„Můžeme zlepšit zákony, kontroly a opatření, ale nemůžeme se kvůli strachu vzdávat svobody,“ uzavřel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Byl to projev takový lidský, soudružský, prostě z dob jeho mládí. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusebavorák , 01.01.2024 16:23:50
Jednou soudruh, vždycky soudruh.

|  12 |  0

Další články z rubriky

„Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

10:40 „Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

Naštěstí neúspěšný atentát na republikánského prezidentského kandidáta dál hýbe Spojenými státy. FBI…