Ano, prožíváme arabskou invazi, připustil papež František. Ale měli bychom být vděční, obohatí nás to

5.3.2016 8:46 dop.

I přestože papež František uvedl, že současná uprchlická krize je arabskou invazí, domnívá se, že Evropu obohatí. Svá slova řekl před členy francouzského hnutí Poissons Roses, nyní o nich informuje server Novinky.cz.

Ano, prožíváme arabskou invazi, připustil papež František. Ale měli bychom být vděční, obohatí nás to
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Papež vnímá historickou souvislost. V minulosti se totiž Evropa díky podobným invazím obohatila, myslí si. „Evropa zažila v dějinách už tolik invazí! Vždy však dokázala překonat samu sebe a jít dál, díky čemuž se obohatila výměnou mezi kulturami,“ řekl. Zároveň uvedl, že se domnívá, že Evropa je podle něj jediným kontinentem, který světu může přinést jednotu.

„Pokud chce Evropa ovládnout, musí znovu nalézt své kulturní kořeny. Ty díky kolonizaci dosáhly i Nového světa. Pokud však zapomene na svou minulost, Evropa zeslábne a hrozí, že se stane prázdnou,“ vzpomněl také svá předloňská slova ve Štrasburku, kde již tehdy upozorňoval na nízkou porodnost. 

Původní text ZDE.

Podle Františka je nutné v migrační krizi postupovat jednotně. „Člověk někdy musí něco ztratit, aby tím vyhráli všichni,“ řekl. 

Papež zároveň opakovaně vyzývá k tomu, aby migranti, kteří utíkají před válkou, nebyli odmítáni. Často mluví o solidaritě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…