Anulovat prezidentské volby, spustit standartu z Hradu? Komentátor píše o Zemanovi, Drahošovi a televizním odpadu

13.05.2019 21:20

Šéfkomentátor Aktuálně.cz Jan Lipold se na svém blogu rozepsal o závěru Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která minulý týden dospěla k tomu, že televize Prima porušila zákon. A to v pořadu Česko hledá prezidenta, který moderoval Karel Voříšek a šlo o diskusi mezi prezidentskými kandidáty Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Anulovat prezidentské volby, spustit standartu z Hradu? Komentátor píše o Zemanovi, Drahošovi a televizním odpadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Radní se podle všeho usnesli na tom, že diskutovaná témata (držení zbraní, zmírnění protikuřáckého zákona, svoboda slova a její omezování a problém migrace) byla v úvodu příslušné části debaty uvedena příspěvky zpravodajského charakteru, které obsahovaly nedoložená tvrzení, jednostranná vyjádření mluvčích i hodnotící promluvy redaktorky. Vybraná témata byla prezentována jednostrannou optikou a způsob jejich rámování více korespondoval se známými postoji Miloše Zemana, v tomto smyslu mu tak pořad poskytoval výhodu. Prima má nyní sedm dní na nápravu. A to 15 měsíců poté, co byl pořad vysílán.

Původní text ZDE.

„Zkusme si představit, co může být tou požadovanou ‚nápravou‘. Nová show? Nový Voříšek? Co na to CNN, chopí se příležitosti? Anulují se volby? Spustíme standartu z Hradu? Stáhneme z oběhu poštovní známky a ministra Staňka? Státní vyznamenání odevzdávejte v podatelně od dvou do čtyř. Zůstaňte s námi! Nebo ne, je to jedno – škody již byly napáchány. V lednu 2018,“ poznamenal Lipold s tím, že na ČSFD.cz má diskusní pořad plných sedm procent. A nejčastější hodnocení zní jako „odpad“.   

„Radě pro rozhlasové a televizní vysílání děkujeme za odborný úsudek a posíláme klíčenku. A účet za marnost i s úroky za rok a čtvrt. A neplacený odkaz na ČSFD,“ uzavřel Lipold.
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…