Apríl: Kalousek obviněn. Sypal do Bečvy kyanid

01.04.2021 8:41

Za všechno může Kalousek! I na Apríla. Dokud byl Miroslav Kalousek poslancem, šéf hnutí ANO Andrej Babiš na něj sváděl kde co. A nejen Babiš. Teď už Kalousek není poslancem, ale po internetu pořád koluje řada vtipů na jeho účet. Jednou může za zablokování Suezského průplavu, podruhé za globální oteplování a potřetí za otravu moravské řeky Bečvy. Aprílový žert vytvořil spolek Kverulant.org.

Apríl: Kalousek obviněn. Sypal do Bečvy kyanid
Foto: Repro ČT
Popisek: Bývalý poslanec TOP09 Miroslav Kalousek
reklama

Ačkoli už Miroslav Kalousek (TOP 09) není ve Sněmovně, je ho všude plno. Poskytuje rozhovory, k veřejnému dění se hojně vyjadřuje na sociálních sítích a na TV Barrandov dokonce jednou týdně pravidelně rozpráví s Jaromírem Soukupem.

Dokonce ani na Apríla, kdy po internetu koluje spousta žertíků, nemá člověk od Kalouska pokoj. Jeden z vtipálků totiž oznámil, že to Miroslav Kalousek, a nikdo jiný, otrávil řeku Bečvu.

„Státní zástupce obvinil Kalouska, že otrávil Bečvu,“ hlásá vtipálek.

Oním státním zástupcem nebyl nikdo jiný než komunistický prokurátor Josef Urválek, který posílal odpůrce komunistů na smrt, nebo jim nechal zničit životy a zdraví v pracovních táborech.

„Ministr životního prostředí za ANO Richard Brabec se dnes přihlásil na policii a sdělil, že 20. září loňského roku viděl nedaleko Valašského Meziříčí Miroslava Kalouska, jak sype do řeky Bečvy nějakou bílou krystalickou látku. Brabec si je jistý, že šlo o kyanid, protože to bylo napsáno na velkém pytli, ze kterého Kalousek látku nabíral. Brabec se na policii obrátil až nyní, protože mu Kalousek vyhrožoval, že pokud nahlásí, že ho viděl, tak řekne Andrejovi Babišovi, že ekologii vůbec nerozumní. Toho se Brabec bál, ale už nemohl déle snášet výčitky svědomí,“ hlásá pisatel aprílové zprávy.

Obhájkyní Kalouska v předpokládaném procesu má být exministryně spravedlnosti za hnutí ANO, která svému mandantovi doporučí přiznat svou vinu v plném rozsahu.

Kverulant.org doslova hlásá:

Státní zástupce obvinil Kalouska, že otrávil Bečvu

Praha 1. dubna 2021 Státní zástupce Josef Urválek dnes obvinil Miroslava Kalouska, že loni v září otrávil řeku Bečvu. V kauze se totiž objevilo nové důležité svědectví ministra Brabce. Viděl Kalouska, jak do řeky kyanid sype.

Ministr životního prostředí za ANO Richard Brabec se dnes přihlásil na policii a sdělil, že 20. září loňského roku viděl nedaleko Valašského Meziříčí Miroslava Kalouska, jak sype do řeky Bečvy nějakou bílou krystalickou látku. Brabec si je jistý, že šlo o kyanid, protože to bylo napsáno na velkém pytli, že kterého Kalousek látku nabíral.

Brabec se na policii obrátil až nyní, protože mu Kalousek vyhrožoval, že pokud nahlásí, že ho viděl, tak řekne Andrejovi Babišovi, že ekologii vůbec nerozumní. Toho se Brabec bál, ale už nemohl déle snášet výčitky svědomí.

Obviněnému Kalouskovi byl ustanoven obhájce ex offo. Stala se jím bývalá ministryně spravedlnosti za ANO Helena Válková. Ta svému mandantovi radí, aby přiznal vinu v plném rozsahu a spoléhal na shovívavost soudce Jiřího Berky, který bude Kalouska soudit.

Závažná ekologická havárie, kterou podle České inspekce životního prostředí způsobily kyanidy, postihla řeku v úseku pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku až po Přerov. Jedovaté látky do vody unikly 20. září, podle odborníků poškodily celý vodní biotop a podmínky pro všechny na vodu vázané organismy asi na 40 kilometrech toku. Do kafilerie odvezli rybáři přes 40 tun ryb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …