Arabové prý dělají v Teplicích nepořádek. Místní proti tomu protestují originálním způsobem

20. 7. 2015 9:41

Nespokojenost s tím, jak se na veřejných prostranstvích chovají návštěvníci lázní z arabských zemí, se rozhodli dát najevo originálním způsobem obyvatelé Teplic. Přes sociální sítě se domluvili, že v pátek budou hromadně venčit psy v místním parku, ve kterém mají ve zvyku kempovat Arabové. Obyvatelům tohoto severočeského lázeňského města vadí, že se Arabové při kempování chovají hlučně a zanechávají za sebou nepořádek. O celé věci informoval Teplicky.denik.cz.

Arabové prý dělají v Teplicích nepořádek. Místní proti tomu protestují originálním způsobem
Foto: Vít Hassan
Popisek: V Teplicích proti muslimům

První hromadné venčení se uskutečnilo v pátek. Příští má být opět za týden, jak uvádí další pozvánka šířící se po sociálních sítích. Po celý víkend pak byla skupina Teplice na Facebooku, která slouží pro diskuze nad různými tématy týkající se města Teplice, plná slov místních lidí na arabské téma. Ponejvíce v negativním směru vůči těmto návštěvníkům lázní. Objevila se tam také videa a také tam jsou fotografie z pátečního hromadného venčení.

Takové to bylo klidné a pěkné místo

„Jsou v ČR, zde platí české zákony. Ano, sice v našem státě je svoboda projevu, ale to, že si dělají, co chtějí a jen mávají penězi, je odporné,“ napsal do diskuze například Petr. „Kam tohle spěje? Ani nechci domyslet. Takové to bylo klidné a pěkné místo. Kde jsou ty časy?“ uvedla Simona. „Venčení byla docela paráda. ... Většina Arabů před nimi zdrhá, jako kdybys měl na vodítku medvěda,“ napsal do diskuze pod zveřejněné video z páteční protiarabské akce Richard.

Pejskaři si pro svoji akci zvolili pátek 17. července. To byl den, kdy Arabům končil ramadán. Na oslavu si objednali ohňostroj, a to opakovaně i během víkendu. Petardy tak psy v parku vystrašily.

Server s odvoláním na weby e-teplicko.cz a Blesk.cz uvedl, že v pátek do šanovského parku dorazilo asi patnáct pejskařů. Někteří cizinci prý měli dělbuchy naschvál vhazovat směrem k venčeným psům.

Arabské děti na mé pejsky hází kameny

„Asi nejsem sama, koho opravdu obtěžují arabské návštěvy v šanovském parku. Chodím tam denně venčit dva malé pejsky. Arabské děti na ně dupou a hází kameny, jejich tátové na mě slizky pokřikují, až z toho mám strach, a to nemluvím o nehorázném bordelu, který tam cizinci dělají. Myslím si, že je na čase, abychom ukázali, kdo tu bydlí, čí je to park a kdo je tu pouze na návštěvě a měl by se podle toho chovat,“ kopíroval Blesk.cz vyjádření Hany na sociální síti.

V diskuzích se objevila také výtka, že strážníci proti Arabům v případě odpalování ohňostroje nezasáhli. Server kontaktoval jejich šéfa Michala Chrdleho. Podle něj městská policie i vedení města o víkendových oslavách Arabů v rámci konce ramadánu věděly. „V pátek jsme jim v danou dobu zkontrolovali používanou pyrotechniku, zda nespadá do zakázaných tříd. Vše ale bylo bez závad. K narušení nočního klidu, který je v Teplicích od 23.00 hodin, ohňostrojem nedošlo,“ řekl Chrdle serveru.

Děti se tímto parkem už bojí chodit

Skupina pejskařů chce ve své aktivitě pokračovat. Další akci chystá už na tento pátek. Opět do Sadů československé armády, které ovšem místní znají spíše pod označením „šanovský park“.

„S několika přáteli na FB jsme se domluvili, že půjdeme do parku na procházku s pejsky, jelikož se tímto parkem poslední dobou bojí (nejen) naše děti chodit. Pojali jsme to tak, že když nás bude víc, nebudeme se bát. Jen jsme chtěli, aby někteří pochopili, že ten park není jen jejich a že jsou v naší zemi a v našem městě pouze na návštěvě a měli by se podle toho chovat. My když pojedeme někam mimo naši republiku, tak budeme také respektovat zákony a zvyklosti té země, do které jedeme a nejspíš by nám porušení pravidel v dané zemi asi neprošlo. To jen tak v kostce. Příští pátek ve 20 hod. se může přidat kdokoliv, pokud s tímto názorem souhlasí,“ uvádí za iniciátory hromadného venčení v Šanově na sociální síti Lenka Šimáčková.

Skupina si na Facebooku vytvořila vlastní profil, jemuž dominuje pozměněné logo Iniciativy islám v ČR nechceme. Logo zobrazuje psa močícího na mešitu.

Na tomto facebookovém profilu si například Gabriela Lamková posteskla, že „hromada Čechů prodává svoje nemovitosti Arabům a nebo jim chodí uklízet bez pracovní smlouvy“. V této souvislosti si pokládá otázku, kde je naše národní hrdost. „Myslíte, že zastupitelé budou chtít projednávat zákaz ohňostrojů nebo budou pejskařům rozdávat sedativa pro psí miláčky zdarma?“ podotkla.

Lidé se psy jsou muslimy napadáni

Uživatel sociální sítě, který zde zřejmě z recese vystupuje jako „Mohammed Al Nasrání“ v diskusi zmíněné facebookové skupiny napsal, že přibývá případů, kdy jsou v Teplicích lidé se psy napadáni muslimy. „Pro ně je totiž pes nečisté zvíře,“ vysvětlil.

A o něco později tvrdil, že v současné situaci vidí historickou paralelu s dobou před 2. sv. válkou. „Mnoho hlupáků tenkrát také bagatelizovalo chování Adolfa Hitlera, a nakonec díky nim zemřely miliony lidí. Jen připomínám, že podle Koránu může muslim zabíjet nevěřící, a jak všichni víme, mají společného nepřítele, a to Židy. A hospodským povalečům, pražské kavárně nebo umělcům je to fuk, ti když tak konvertují. Stejně jako hezky budovali režim s nacisty nebo komunisty,“ dodal.

Celý text je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

18:45 Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

BIS opět budí pozornost veřejnosti. Jen pár dní poté, co světlo světa spatřila veřejná část zprávy B…