Armáda spustila nový náborový web. Chce přilákat dva tisíce zájemců

20.01.2018 7:38

Česká armáda chce přijmout dva tisíce profesionálních vojáků. I z toho důvodu spustila nový náborový web, a to pro zájemce o vstup do aktivních záloh či o dobrovolná cvičení. O náboru mluvila i současná ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) pro server iDnes.cz.

Armáda spustila nový náborový web. Chce přilákat dva tisíce zájemců
Foto: Archiv
Popisek: vojáci
reklama

Nový náborový web mohou zájemci nalézt na stránkách Kariera.army.cz. Jak Šlechtová uvedla, nábor je jednou z hlavních jejích priorit. „Věřím, že nová podoba webu, který je nyní atraktivnější a uživatelsky vstřícný, pomůže přilákat další zájemce o službu v armádě,“ zmínila ministryně.

Podle brigádní generálky Lenky Šmerdové je zájmem armády, aby internetové stránky byly co nejpřehlednější, snadno dostupné a zajímavé. „Chtěli jsme moderní design, čistou grafiku a snadnou ovladatelnost,“ zmínila Šmerdová.

Armáda v současné době poptává hlavně strážné pro Hradní stráž, ale i řidiče, kuchaře, lékaře či komisaře kriminální služby Vojenské policie. A jaký nabízí plat? Strážný pro Hradní stráž by si mohl přijít na 41 tisíc korun a výše, lékařům je nabízeno více než 58 tisíc. 

Letos by mělo k armádě nastoupit dva tisíce lidí, mezi nimi budou samozřejmě i studenti Univerzity obrany. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář uvádí, že v současné době je armáda naplněna z asi 82 procent. 

  • Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …