Armádě se vrátí pět miliard, vyhlásil premiér. O druhých pěti se ještě bude jednat

27.01.2021 22:54

Premiér Andrej Babiš upřesnil, jak to bude s vracením deseti miliard armádě z rezervy státního rozpočtu. Na středečním mimořádném jednání kabinet schválí přesun pěti miliard korun. Zbývajícíh pět miliard se vyjasní po analýze nároků jednotlivých resortů včetně obrany, informují Novinky.

Armádě se vrátí pět miliard, vyhlásil premiér. O druhých pěti se ještě bude jednat
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Vláda přitom původně slíbila, že deset miliard vrátí armádě na své první lednové schůzi, později premiér Babiš hovořil o termínu do konce ledna.

„Dnes večer vláda schválí přesun z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu armády ve výši pěti miliard, zbytkových pět se vyjasní po analýze nároků jednotlivých resortů včetně obrany. Předpokládám, že to bude příští měsíc," oznámil Babiš.

Peníze obraně odebrali poslanci při prosincovém schvalování státního rozpočtu, aby vyhověli požadavku komunistů a získali potřebné hlasy pro jeho schválení. Slibovaný termín k vrácení částky se poté několikrát posunoval.

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v minulosti opakovaně řekl, že pokud by se začalo na armádě šetřit, podal by demisi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…