Asociace krajů bude diskutovat o provozování regionálních vlaků po roce 2019

20.11.2015 6:28

Rada Asociace krajů ČR bude na dnešním zasedání v Brně mimo jiné pokračovat v řešení, jak zabezpečit fungování regionální železniční dopravy po roce 2019, kdy končí desetileté smlouvy s Českými drahami. Jednání se také zúčastní bezpečnostní expert Andor Šándor kvůli zajištění energetické bezpečnosti v krajích.

Asociace krajů bude diskutovat o provozování regionálních vlaků po roce 2019
Foto: ČD
Popisek: Nová dálková souprava Interpanter
reklama

Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) sice už loni naznačil, že je potřeba brzy vyřešit problematiku regionální železniční dopravy, zatím však stále není jasné, jak k ní kraje přistoupí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal v létě stanovisko, že je možné Českým drahám prodloužit smlouvy o pět let bez soutěže v případě, že budou investovat do nových vozidel. Jihomoravští radní se zase nedávno zabývali myšlenkou, že by kraj koupil z dotací vlaky a provozoval by je dopravce vzešlý z výběrového řízení.

K dalším tématům bude patřit problematika financování regionálního školství a sportu. Mělo by být podepsané také memorandum o spolupráci Asociace krajů s ministerstvem školství a Svazem měst a obcí ČR. Má se také aktualizovat memorandum o spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…