Asociace krajů bude volit vedení. Novým předsedou bude nejspíš Hašek

28.04.2014 17:06

Rada Asociace krajů ČR ve středu zvolí své nové vedení. Zatím jediným kandidátem na předsedu je dosavadní šéf asociace a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Zvoleni budou ve středu i místopředsedové asociace. Hašek to dnes řekl novinářům na zasedání rady Asociace krajů ČR v Olomouci.

Asociace krajů bude volit vedení. Novým předsedou bude nejspíš Hašek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Hašek v pondělí na dotaz ČTK potvrdil, že o funkci předsedy Asociace krajů ČR se zatím kromě něj nikdo jiný neuchází. „V zásadě stávající kandidáti, a je možné, že se tam objeví některá nová jména. Nechci ale předbíhat středeční jednání," odpověděl Hašek na otázku, kdo se bude ucházet o funkci místopředsedů Asociace krajů ČR.

Nové vedení zvolí asociace ve středu

Rada asociace se v pondělí v Olomouci podle Haška dohodla, že volba nového vedení bude ve středu dopoledne v Praze. Nové vedení bude mít opět dvouletý mandát. Hejtmani se poté ve středu v poledne sejdou s prezidentem Milošem Zemanem, se kterým budou probírat například spolupráci s vládou.

Hašek se minulý týden vzdal poslaneckého mandátu a zůstane hejtmanem. Naplnil tak předvolební slib ČSSD, že její členové nebudou kumulovat funkce. Dlouholetý rival současného předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, kterého se neúspěšně pokusil svrhnout po říjnových předčasných sněmovních volbách, zároveň oznámil, že příští rok na sjezdu strany neplánuje kandidovat do nejvyšších funkcí ve vedení sociální demokracie.

Znovuzvolení do čela Asociace krajů ČR by Haškovi podle stanov ČSSD automaticky přineslo poradní hlas v politickém grémiu strany. Toto právo patří nejvýše postavenému členu ČSSD v asociaci krajů. Jako jihomoravský hejtman má navíc automaticky poradní hlas v předsednictvu strany.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

15:57 Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

Moderátor internetové televize XTV oznámil start dvanáctého rozhovoru s Václavem Klausem. A druhý če…