Ať žije revoluce! Po debaklu ČSSD se ozvali mladí „socani“. Straníkům bude horko

10.10.2021 21:53 | Ze sítí

Volební víkend přinesl pro sociální demokracii obrovské zklamání. ČSSD toto volební období do sněmovních lavic nezasedne. Nepřekročila totiž pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do dolní komory Parlamentu. Mladí sociální demokraté se bouří. Z volebního výsledku jsou zklamaní a požadují vyvození odpovědnosti. Strana prý dostala „výprask“.

Ať žije revoluce! Po debaklu ČSSD se ozvali mladí „socani“. Straníkům bude horko
Foto: wikipedia
Popisek: Členové a příznivci Mladých sociálních demokratů na neohlášeném shromáždění u Karlova náměstí.

Na facebookových stránkách se v neděli v podvečer objevilo prohlášení předsednictva Mladých sociálních demokratů k výsledkům voleb a stavu ČSSD po nich. „Jako Mladí sociální demokraté cítíme z volebního výsledku ČSSD v parlamentních volbách obrovské zklamání. Strana dostala výprask a voliči dali jasně najevo, že došlo ke ztrátě jejich důvěry a že požadují hluboké změny v personálním složení, ve fungování, reprezentaci a směřování strany,“ uvádějí s tím, že ČSSD potřebuje změnu a oni chtějí být jejím tahounem. Proto požadují svolání mimořádného sjezdu ČSSD konaného v co nejdřívějším termínu. Podle nich musí být zvoleno nové vedení, které stranu radikálně zreformuje.

Jako nejdůležitější kroky reformy ČSSD pak Mladí sociální demokraté požadují přímou volbu stranických funkcionářů všemi členy, rozbití zkostnatělé struktury strany, zahájení pravidelné a intenzivní oboustranné komunikace řadových členů s vedením, obnovit spolkový život uvnitř strany nebo povinnost rozhodovat o klíčových problémech stranickým referendem. „Sociální demokracie musí být jiná, jinak nebude žádná,“ uzavřeli.

Strana získala v letošních volbách 4,65 procenta hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

10:20 Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl lidem pravdu. Situace v pražských nemocnicích je opravdu …