„Nikdy bych nevěřil, že nastane doba, kdy budu citovat tak šíleného člověka, jako byl Vladimir Iljič Lenin! A to hnedka třikrát,“ píše spisovatel Petr Junek v úvodu prvního z témat svého pravidelného glosáře. Doba si to podle něj ale žádá. Lidé v Česku se totiž začátkem měsíce podle Petra Junka stali „obětí dalšího mocenského nástroje pojmenovaného – účtenková loterie“. „A jestli si myslíte, že obětí jsou jen nenávidění podnikatelé, tak jste na omylu, jsme to my všichni!“ dodává Petr Junek.
„Práskačská a udavačská vlna izoluje naši vlast už pár měsíců a nepodléhají jí jen lidé v poměru zaměstnanec versus podnikatel, ale její nákaza se rozšířila i mezi podnikatele samotné,“ glosuje nejaktuálnější z výmyslu bývalého ministra financí Andreje Babiše Petr Junek. K dobru přidává i jeden z konkrétních příkladů. „Například je znám případ z Třeboně, kdy si podnikatel Vladan Pikl otevřel podnik v centru města a v tu chvíli začal na ostatní podnikatele posílat kontroly, aniž ti mu nějak výrazně konkurovali. Navíc uplatňuje vliv na radní, což zavání korupcí. Je to jen důkaz zvrácené povahy lidí, pochroumané morálky, kterou chce každý sociopat ve vládní funkci zničit, aby mohl ovládat masy,“ píše Junek.
Jenže obětí účtenkovky nejsou podle Junka jen podnikatelé, ale i její samotní účastníci. „Díky tomu, že se do ní zapojí, stát z nich cucá informace, které nepotřebuje k jejímu běhu,“ zmiňuje Junek. „Například přístup k číslům, která uživatel volá,“ dodává. Na tento problém podle něj upozornil například informatik Petr Lev a v souvislosti s tím muselo ministerstvo financí vydat aktualizaci, „která už tolik nešmíruje uživatele systému Android“. „Ale je tomu skutečně tak?“ klade si Junek řečnickou otázku.
Vladimir Iljič poprvé: Chceme-li zničit národ, musíme nejprve zničit jeho morálku a padne nám do klína jako zralé ovoce
Následně se Junek podivuje nad reakcí ministerstva. Ta byla podle něj „zajímavá“. Ministerstvo totiž prý řeklo, že jde o omyl. „Jasný, udavačský web k EET byl vlastně také omyl,“ komentuje Junek. „Tomuhle zkorumpovanému zřízení nelze již věřit zhola nic. Všichni jsme obětí neuvěřitelné buzerace, která tu nebyla od roku 1989,“ dodává. Záminkou je pak podle Junka „zvednutí životní úrovně nás všech“. „Ale to jsou jen plané řeči. Možná ovšem bude někomu lépe, když někoho napráší, to jedině,“ dodává.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jok