Atomová válka mezi Zemanem a Sobotkou: Proběhla další výměna

1. 2. 2016 11:03

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) upozornil na svém facebookovém profilu mimo jiné na článek komentátora Petra Kamberského v dnešních Lidových novinách. „Zeman i Klaus neskousli odchod z mateřské strany,“ píše Kamberský v komentáři nazvaném Milovaní tatínci.

Atomová válka mezi Zemanem a Sobotkou: Proběhla další výměna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Na ostře kritická slova premiéra Sobotky pronesená v Respektu reagoval pro ParlamentníListy.cz v pondělí dopoledne hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Slova pana premiéra nejsou upřímná. Všichni obeznámení vědí, že byl Bohuslav Sobotka k podpoře Miloše Zemana před druhým kolem přímé volby prezidenta doslova donucen. Do té doby dělal vše pro to, aby Miloš Zeman nebyl zvolen. Aktuální útoky na pana prezidenta tak z tohoto hlediska nejsou vůbec překvapivé,“ uvedl.

V pondělních novinách si však Sobotka mohl číst komentáře na svou podporu. Dva z nich vystavil na své facebookové stránce.

„Kolikrát jsme to již zažili? Bývalý šéf strany nedovede překousnout, že už jí nepředsedá, a partaj rozvrtává i dlouhé roky poté, co sám dobrovolně rezignoval. Činil tak Václav Klaus deset let po svém odchodu, Miloš Zeman rozebírá ČSSD dokonce patnáct let poté, co se stáhl do důchodu na Vysočinu. U Zemana ještě můžeme najít nějaké racionální důvody: Bohuslav Sobotka se zasadil o to, aby se Zeman v roce 2003 nestal prezidentem, o deset let poté jej podpořil až na poslední chvíli,“ napsal komentátor LN Petr Kamberský. A konstatuje, že u Klause šlo o čistou zlomyslnost.

„Nemá cenu s prezidentem Zemanem polemizovat o jeho úspěšnosti. Oproti jeho 32 procentům z roku 1998 můžeme vytáhnout 1,5 procenta Strany práv občanů – Zemanovci z roku 2013. O čísla nejde. Podstatné je, že prezident po dvou letech opět vytáhl na premiéra válečnou sekeru,“ konstatuje Kamberský. Napětí je přitom podle něj zničující pro oba, chtějí-li obhájit své funkce.

„Prezidentovy výroky jsou racionální jen ve chvíli, pokud by se rozhodl nekandidovat podruhé (pak je mu válka s částí ČSSD ukradená). Nebo opět doufá, že se mu podaří odstranit z čela strany člověka, jenž mu neolizuje podrážky. Zničil už Vladimíra Špidlu, pomohl zablokovat vládní ambice Jiřího Paroubka a na podzim 2013 s pomocí Michala Haška zkusil pučem odstavit z čela partaje právě Sobotku,“ dodává Kamberský. A všímá si, že bonmot s kalašnikovem proti Bohuslavu Sobotkovi řekl Zeman v Jihomoravském kraji za přítomnosti právě Michala Haška. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…