Babiš: OKD letos skončí ve ztrátě stovek milionů korun

20.12.2019 18:40 | Zprávy
autor: mp

Těžební společnost OKD, kterou vlastní stát, letos skončí ve ztrátě několika set milionů korun. Po dnešním jednání s vedením firmy to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Loni mělo OKD zisk 1,3 miliardy korun. Za letošní ztrátou podle Babiše stojí nižší výkupní cena uhlí i loňské neštěstí v podzemí Dolu ČSM. Přesně před rokem při něm zemřelo 13 horníků a v prostoru se pak dlouho netěžilo, uvedla ČTK.

Babiš: OKD letos skončí ve ztrátě stovek milionů korun
Foto: OKD
Popisek: OKD

„OKD skončí ve ztrátě. Ceny uhlí se držely tři kvartály na předpokládané úrovni. Nyní se propadly. Hlavně ale firma přišla o těžbu. Propad je o milion tun, z 4,2 poklesla na 3,2 miliony tun. I to loňské neštěstí, co se stalo, negativně ovlivnilo hospodářské výsledky,“ řekl premiér. Uvedl, že společnost v této souvislosti vytěžila o 400.000 tun uhlí méně.

Babiš také řekl, že vláda chce, aby doly OKD fungovaly a těžily co nejdéle. Pro zlepšení hospodářských výsledků se počítá s úsporami i se zvýšením těžby. V roce 2020 by měla vzrůst o 300.000 tun na celkových 3,5 milionu tun uhlí. „Z těch 3,5 milionu tun zůstávají v regionu dva miliony. Takže i pro ostatní firmy je fungování OKD důležité,“ dodal Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

21:00 Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

Summit parlamentů NATO v Istanbulu skončil na letišti brífinky Tomio Okamury a Miloše Vystrčila. Ačk…