Babiš a Sobotka našli řešení přívalu uprchlíků. To budete koukat

30.06.2015 7:16

Na tom, že by EU nebo OSN měly v severní Africe a na Blízkém východě zřídit uprchlické tábory, které by vyřizovaly žádosti o azyl a kam by případně dopravovaly nelegální běžence, které zachytí na území EU, se shoduje vicepremiér Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka i ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček. Píše o tom dnešní Právo.

Babiš a Sobotka našli řešení přívalu uprchlíků. To budete koukat
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto
reklama

Podle Babiše neřízená imigrace ohrožuje Evropu mnohem zásadněji než Rusko. „Islámský stát, terorismus a neřízená imigrace představují pro Evropu větší ohrožení než konflikt či studená válka s Ruskem. EU potřebuje vlastní Ellis Island, tedy zřídit uprchlické tábory v jižním a východním Středomoří, které by se staraly o žadatele a vyřizovaly žádosti o azyl. Cílem musí být regulovaná imigrace,“ řekl listu Babiš. Podle něj by tato zařízení měla být pod ochranou OSN, ale Evropa si je může zřídit i sama.

Kmoníček připouští, že o něčem takovém lze uvažovat. „Taková střediska by pravděpodobně musela vzniknout přímo na severu Afriky, a to ve spolupráci s příslušnými státy,“ cituje list Kmoníčkova slova.

S Babišovým návrhem souhlasí i Sobotka, který uvedl, že vytvoření takových zařízení navrhuje už několik měsíců. Na jejich potřebě se prý shodl i s britským premiérem Cameronem. Shoda na tom údajně panuje i mezi zeměmi Visegrádu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co zažil Xaver na Radě ČT: Ulička hanby před budovou. Zdenda Šarapatka se zapříčil. Ale to nejlepší přišlo o přestávce na cigáru

16:19 Co zažil Xaver na Radě ČT: Ulička hanby před budovou. Zdenda Šarapatka se zapříčil. Ale to nejlepší přišlo o přestávce na cigáru

Na včerejší Radě ČT to prý byla šichta jako v uranovém dole, prohlásil po zasedání radní Luboš Xaver…