Babiš buduje ,,bunkr"

05.08.2015 10:10 | Zprávy
autor: vam

Téměř vojenský režim má panovat v právě rekonstruované utajované budově v Pardubicích, kde nyní finanční správa buduje nové analytické centrum pro padesát vybraných berních úředníků. Ti zde mají zkoumat faktury z celé země a odhalovat podvodníky neplatící daně. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.

Babiš buduje ,,bunkr"
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš

Zaměstnanci prý do svých kanceláří nebudou smět chodit s mobily a fotoaparáty. A v počítačové komunikaci budou mezi sebou používat šifrované spojení. K datovým serverům za betonovými dveřmi se prý vůbec nedostanou.

„Každý z analytiků bude prověřen Národním bezpečnostním úřadem a získá prověrku na stupeň důvěrné,“ řekl listu šéf sekce řízení rizik při správě daní Zbyšek Malý. Odmítl kritiku pravicové opozice, že buduje Velkého bratra, který bude vidět na citlivá data podnikatelů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zuzana Majerová byl položen dotaz

ČT

Zpravodajství ČT moc nesleduji, i když jiné jejich pořady mám ráda. Nevím tak, co se přesně stalo, že tvrdíte, že způsob, jakým o změně financování informují Česká televize a Český rozhlas je selhání médií veřejné služby. V čem? To tvrdíte nějaké lži?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Britský papiňák vybuchl. Evropa nezvládla migraci, zaznělo

20:31 Britský papiňák vybuchl. Evropa nezvládla migraci, zaznělo

Brutální útoky ve Velké Británii a nefunkční migrační politika Evropské unie byly hlavními tématy ne…