Babiš chce důchodcům sebrat až čtvrtinu důchodu, odhalil Kalousek. Nikdy prý nebyl populista, ale tohle mu přijde kruté

08.04.2015 16:44

Na to, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) chystá razantní snížení starobních důchodů, upozornil dnes na svém facebookovém profilu místopředseda TOP 09, poslanec a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

Babiš chce důchodcům sebrat až čtvrtinu důchodu, odhalil Kalousek. Nikdy prý nebyl populista, ale tohle mu přijde kruté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Kalousek se začetl do vládního návrhu důchodové reformy a strnul. O své zděšení se následně podělil na Facebooku.

Poukázal na to, že na dnešním jednání Sněmovny Andrej Babiš slíbil, že do konce června předloží komplexní strategii důchodové reformy. „Jejím úhelným kamenem by měla být podle jeho slov rovná důchodová dávka ve výši 30 procent celostátní průměrné mzdy. Vzhledem k tomu, že současný poměr průměrného důchodu k průměrné mzdě je zhruba 40 procent, znamenalo by to snížení důchodu až o jednu čtvrtinu,“ varoval.

Kalousek přiznal, že není fandou populistických slibů, které klamou důchodce nerealistickým zvyšováním penzí. „Snížit ale dramaticky důchody jen proto, aby zbyly peníze na podporu biopaliv a dalších projektů ve prospěch oligarchů, mi připadá přece jen kruté,“ podotkl exministr financí.

Celé znění příspěvku Miroslava Kalouska na jeho facebookovém profilu:

Ministr Babiš zvažuje snížení důchodů.

Na dnešním jednání Poslanecké sněmovny slíbil ministr financí, že do konce června předloží komplexní strategii důchodové reformy. Jejím úhelným kamenem (viz stenozáznam jeho řeči – Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 426/2011 Sb., o důchodovém spoření, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 382/ – druhé čtení, čas 10.50 h) by měla být podle jeho slov rovná důchodová dávka ve výši 30 procent celostátní průměrné mzdy. Vzhledem k tomu, že současný poměr průměrného důchodu k průměrné mzdě je zhruba 40 procent, znamenalo by to snížení důchodu až o jednu čtvrtinu.

Nejsem fanda populistických slibů, které klamou důchodce nerealistickým zvyšováním. Snížit ale dramaticky důchody jen proto, aby zbyly peníze na podporu biopaliv a dalších projektů ve prospěch oligarchů, mi připadá přece jen kruté. Uvidíme, co pan ministr Babiš předloží. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

14:17 Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

V ČT krátce odpovídal na otázky premiér Andrej Babiš. Spolupráce s komunisty prý funguje, otázka lit…