Babiš chce rozprodat vzácné kovy ze státních rezerv. Opozice je ve varu

13. 11. 2019 19:06

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) má za to, že Česká republika nepotřebuje zásoby vzácných kovů, a chystá se je rozprodat. Opozice bije na poplach. Lidovecký poslanec Jan Bartošek Babišovu vládu obvinil, že „rabuje“ tuto zemi.

Babiš chce rozprodat vzácné kovy ze státních rezerv. Opozice je ve varu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

V době, kdy vývoj moderních technologií často vyžaduje zpracování vzácných kovů, usoudil předseda vlády Andrej Babiš (ANO), že Česko nepotřebuje zásoby těchto kovů, a chystá se je rozprodat.

Se státními hmotnými rezervami se mnoho let vůbec nepracovalo, struktura zásob již vůbec neodpovídá požadavkům 21. století,” napsal premiér Andrej Babiš (ANO) Novinkám v reakci na dotaz, proč se vláda ke kroku rozhodla.

Česko má v zásobě vzácné kovy za dvě miliardy ještě z dob studené války a podle Babiše je zbytečné držet si tyto zásoby.

Jenže opozice to vidí jinak. Místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Radim Fiala upozornil, že podle armády Česká republika tyto zásoby kovů potřebuje pro případ, že dojde k nějakým nečekaným událostem.

Poslanec Martin Kupka (ODS) Babišovi vyčetl, že s Českou republikou nakládá jako s firmou v konkurzu. „Vláda už zkusila všelijaké kejkle, jak si obstarat peníze, ale zacházet se státem jako s firmou v konkurzu je opravdu novinka,“ uvedl Kupka.

Lidovecký poslanec Jan Bartošek Babiše nešetřil a obvinil jeho vládu, že „rabuje“ stát.

Piráti i Starostové a nezávislí upozorňují, že vláda si peníze z prodeje drahých kovů započítává do rozpočtu, aby měla peníze na dárečky pro voliče, aniž by skutečně strategicky uvažovala nad tím, co se bude dít, pokud kovy prodáme a přijde nějaká krizová chvíle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…