Podle vyjádření Bílého domu budou Babiš s Trumpem jednat o posílení dvoustranných vztahů, o potřebě společně čelit globálním výzvám, včetně problémů kybernetické a energetické bezpečnosti, a o vzájemném obchodu. Není vyloučeno, že politici budou diskutovat i o možné dodávce 12 víceúčelových vrtulníků pro českou armádu. Američané patří mezi favority zakázky.
Babiš se chce při cestě v USA věnovat i posílení spolupráce ve vědě a výzkumu. Podle svého dřívějšího vyjádření by měl ve středu, den před přijetím v Bílém domě, jednat se zástupci amerických univerzit a vědeckých institucí. Ve Spojených státech bude český premiér do pátku.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Vážený pane premiére
prezident Trupm přiznal, že Venezuelu nenapadl kvůli drogám, ale kvůli ropě se snaží svrhnout režim. Jadernou elektrárnu od agresivního Ruska mít nemůžeme, ale stíhačky F-35 od agresivních Spojených států chcete kupovat. Jak mi to vysvětlíte? Petr Kryl
Další články z rubriky
4:44 Jděte po Antifě. V Evropě začíná sílit tlak
Konzervativní kruhy v Evropě i v Americe čím dál důrazněji upozorňují na rizika spojená s násilnými …
- 21:05 Politolog Valeš varuje vládu: Jako pokračování Fialy. To lidé asi nechtěli
- 17:44 „Obrážeč Dakarů.“ Kavárna Pavla oslavuje, ale kvůli Turkovi není ticho
- 16:50 „Připomínka svobody, na které stojí země.“ Šlachta uspořádal v Senátu výstavu letců z Británie
- 12:50 Drogy, ropa a telenovela. Ivan Hoffman o Trumpově zoufalství
- 11:21 Adam Vojtěch si k sobě bere černokněžníky covidu



