Babiš drtí boj o Hrad. Němcová, Vystrčil, bída. A Rakušan? Hanba mluvit

14.10.2021 8:45

Kdo usedne na Pražském hradě po prezidentovi Zemanovi? Lidé si budou moci vybrat mezi desítkami osobností. Ale podle sázkařů má největší šance na vítězství Andrej Babiš (ANO).

Babiš drtí boj o Hrad. Němcová, Vystrčil, bída. A Rakušan? Hanba mluvit
Foto: Hana Brožková
Popisek: Pražský hrad otevřel zahrady, Jelení příkop a zrušil plošné kontroly. Nádvoří Pražského hradu zůstala i nadále uzavřena

Ačkoli jen málo lidí ví, jak přesně je na tom prezident Miloš Zeman se svým zdravím, celému národu je zřejmé, že je Miloš Zeman nemocen. Ale i v případě, že prezidentovo zdraví vydrží, nejpozději 8. března 2023 mu vyprší mandát a potřetí již na úřad prezidenta kandidovat nemůže. Už teď se proto rozjíždí debaty o tom, kdo nastoupí na Hrad po Zemanovi.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

70%
16%
hlasovalo: 34715 lidí

Jedním z horkých kandidátů je i končící premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Sázkaři v jeho vítězství věří. Společnost Fortuna předložila veřejnosti více než 60 jmen možných prezidentských kandidátek a kandidátů a Andrej Babiš se svými šancemi na vítězství stojí v tomto pelotonu v popředí.

Podle sázkové kanceláře Fortuna jsou Babišovy šance na vítězství v kurzu 2,45 ku 1. Ze všech kandidátů má kurz nejnižší, což znamená, že podle sázkařů je největším adeptem na vítězství. Druhý generál Petr Pavel už má kurz 6,5 ku 1 a kupříkladu dlouholetý šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula už má u sázkové kanceláře kurz 12 ku 1.

Kurzy na vítěze ve volbě prezidenta:
Zdroj: Fortuna.cz

Bojovat o Hrad by mohl také senátor Pavel Fischer s kurzem 11 ku 1, rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová s kurzem 6,75 ku 1, nebo senátorka Miroslava Němcová (ODS) s kurzem 13 ku 1. Předseda Senátu Miloš Vystrčil má z hlediska sázkařů kurz 14 ku 1 a předseda STAN Vít Rakušan už 20 ku 1.

Na opačné straně pomyslného žebříčku jsou se svými šancemi na vítězství Monika Babišová s kurzem 1250 ku jedné, Dominik Hašek s kurzem 3000 ku 1 a Miroslav Sládek s kurzem 4500 ku 1. 

Další informace naleznete zde

Podle informací Deníku N hledá prezidentského kandidáta i koalice SPOLU. Snaží se najít takového, na něhož přistoupí i Piráti a Starostové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

7:24 Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

Počet nakažených covidem-19 narůstá, ale úmrtí se zatím drží hluboko pod průměrem toho, co Česko zaž…