Babiš hlásá lepší Česko, to přece chceme všichni. Vlastimil Harapes chce do Senátu přinést slušné chování

03.10.2016 19:21

Čerstvý sedmdesátník Vlastimil Harapes zavítal do pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls. Popsal, co ho motivovalo ke vstupu do politiky v barvách hnutí ANO Andreje Babiše. Baletní velikán bojuje o křeslo senátora na Praze 6, protože je přesvědčen, že všichni chceme lepší Česko, jak to hlásá Babiš. Všichni prý víme, co si pod tím představit, a Harapes tomuto heslu věří.

Babiš hlásá lepší Česko, to přece chceme všichni. Vlastimil Harapes chce do Senátu přinést slušné chování
Foto: ANO
Popisek: předseda hnutí ANO Andrej Babiš s kandidátem do Senátu Vlastimilem Harapesem

Harapesovi se opravdu líbí volební heslo hnutí ANO Chceme lepší Česko a odmítá námitky, že toto heslo vlastně nic neříká. „Znáte to, lidi od divadla jsou spíš takoví emocionální. Všichni určitě vědí, co si pod tím představit. To je celý program a já mu věřím,“ konstatuje host.

„Já věřím v solidnost, pracovitost a poctivost. Všude říkám, že senát je taková rada starších a věřím, že se tam obohatíme svými zkušenostmi. O vstupu do politiky se prý bavil s Martinem Stropnickým a Veronikou Žilkovou a ti ho přesvědčili, že by měl do senátu přijít někdo, kdo se zabývá kulturou.

Pokud se stane senátorem, hodlá vnést do horní komory parlamentu trochu diplomacie. Se smíchem konstatoval, že od možných budoucích kolegů očekává slušné chování, sám se hodlá chovat stejně, takže na nějaké útoky nedojde. Moderátorka Zuzana Bubílková mu však jasně řekla, že v politice to takhle ideálně v žádném případě nechodí a zajímalo ji, jestli ten idealistický popis přednesl, protože mu věří, nebo spíš v žertu. „Tak napůl,“ odvětil Harapes. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…