Babiš investuje desítky veřejných milionů do slosování účtenek. Ať si to platí ze svého, vzkazuje server

24.03.2017 8:49 | Zprávy
autor: mp

Nedílnou součástí českých restaurací, hotelů a obchodů se stala elektronická evidence tržeb. Obchodníci lidem musí vytisknout účtenku, ať už o ni zákazníci stojí, nebo ne. Výsledkem je, že se spotřebovávají stohy papíru na účtenky, které zůstávají ležet na pultech. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) teď chce lidi přimět, aby si účtenky skutečně brali. Neváhá za to zaplatit desítky milionů korun z peněz daňových poplatníků.

Babiš investuje desítky veřejných milionů do slosování účtenek. Ať si to platí ze svého, vzkazuje server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu

Server Echo24.cz odhaluje, jak to bude s uvažovanou účtenkovou loterií, prostřednictvím které chce ministr financí Andrej Babiš (ANO) zákazníky přimět, aby se opravdu zajímali o své účtenky. Pravicová opozice označuje tuto loterii za další nástroj šikany a ať už je to pravda, či ne, všechny Čechy, Moravany a Slezany bude stát desítky milionů korun.

„Ze zveřejněné smlouvy vyplývá, že ministerstvo financí zaplatí dodavateli za zajištění loterie přes 60 milionů korun, resort financí navíc slibuje, že každoročně rozdá ceny za dalších 65 milionů,“ píše server. Účtenková loterie bude stát asi milion korun měsíčně. Zaplatí to státní kasa – tedy všichni občané. Nemluvě o cenách pro výherce, které budou stát další desítky milionů korun. Když to všechno sečteme a podtrhneme, zjistíme, že účtenková loterie nás vyjde asi na 6,5 milionu korun měsíčně, na což upozornil i server Podnikatel.

Celý článek naleznete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

Bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký v sobotu oznámil, že ruší svůj e-mail na Seznamu a…