Babiš investuje desítky veřejných milionů do slosování účtenek. Ať si to platí ze svého, vzkazuje server

24.03.2017 8:49 | Zprávy
autor: mp

Nedílnou součástí českých restaurací, hotelů a obchodů se stala elektronická evidence tržeb. Obchodníci lidem musí vytisknout účtenku, ať už o ni zákazníci stojí, nebo ne. Výsledkem je, že se spotřebovávají stohy papíru na účtenky, které zůstávají ležet na pultech. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) teď chce lidi přimět, aby si účtenky skutečně brali. Neváhá za to zaplatit desítky milionů korun z peněz daňových poplatníků.

Babiš investuje desítky veřejných milionů do slosování účtenek. Ať si to platí ze svého, vzkazuje server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu

Server Echo24.cz odhaluje, jak to bude s uvažovanou účtenkovou loterií, prostřednictvím které chce ministr financí Andrej Babiš (ANO) zákazníky přimět, aby se opravdu zajímali o své účtenky. Pravicová opozice označuje tuto loterii za další nástroj šikany a ať už je to pravda, či ne, všechny Čechy, Moravany a Slezany bude stát desítky milionů korun.

„Ze zveřejněné smlouvy vyplývá, že ministerstvo financí zaplatí dodavateli za zajištění loterie přes 60 milionů korun, resort financí navíc slibuje, že každoročně rozdá ceny za dalších 65 milionů,“ píše server. Účtenková loterie bude stát asi milion korun měsíčně. Zaplatí to státní kasa – tedy všichni občané. Nemluvě o cenách pro výherce, které budou stát další desítky milionů korun. Když to všechno sečteme a podtrhneme, zjistíme, že účtenková loterie nás vyjde asi na 6,5 milionu korun měsíčně, na což upozornil i server Podnikatel.

Celý článek naleznete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…