Babiš investuje desítky veřejných milionů do slosování účtenek. Ať si to platí ze svého, vzkazuje server

24.03.2017 8:49

Nedílnou součástí českých restaurací, hotelů a obchodů se stala elektronická evidence tržeb. Obchodníci lidem musí vytisknout účtenku, ať už o ni zákazníci stojí, nebo ne. Výsledkem je, že se spotřebovávají stohy papíru na účtenky, které zůstávají ležet na pultech. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) teď chce lidi přimět, aby si účtenky skutečně brali. Neváhá za to zaplatit desítky milionů korun z peněz daňových poplatníků.

Babiš investuje desítky veřejných milionů do slosování účtenek. Ať si to platí ze svého, vzkazuje server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu

Server Echo24.cz odhaluje, jak to bude s uvažovanou účtenkovou loterií, prostřednictvím které chce ministr financí Andrej Babiš (ANO) zákazníky přimět, aby se opravdu zajímali o své účtenky. Pravicová opozice označuje tuto loterii za další nástroj šikany a ať už je to pravda, či ne, všechny Čechy, Moravany a Slezany bude stát desítky milionů korun.

„Ze zveřejněné smlouvy vyplývá, že ministerstvo financí zaplatí dodavateli za zajištění loterie přes 60 milionů korun, resort financí navíc slibuje, že každoročně rozdá ceny za dalších 65 milionů,“ píše server. Účtenková loterie bude stát asi milion korun měsíčně. Zaplatí to státní kasa – tedy všichni občané. Nemluvě o cenách pro výherce, které budou stát další desítky milionů korun. Když to všechno sečteme a podtrhneme, zjistíme, že účtenková loterie nás vyjde asi na 6,5 milionu korun měsíčně, na což upozornil i server Podnikatel.

Celý článek naleznete zde

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija obviňuje Andreje Babiše z velké drzosti, se kterou se snaží protlačit svůj udavačský systém a neváhá k tomu využít peněz z kapes nás všech.

„Každá koruna daňového poplatníka na udavačskou loterii je zbytečná. Je to od pana Babiše drzost, aby peníze daňových poplatníků utrácel na provoz loterie. Ať si ty ceny do loterie zaplatí sám, když se všem prezentuje jako mecenáš a dobroděj,“ udeřila dáma.

Losování v účtenkové loterii má probíhat každý měsíc z účtenek za předem stanovené období. Ale pozor, předpokládá se, že občan smí v jeden den přihlásit do loterie jen jednu účtenku od jednoho konkrétního obchodníka, takže se obchodníci nemusí bát, že si zákazník koupí třeba deset rohlíků a bude chtít na každý rohlík zvláštní účtenku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …