Babiš jako Igráček Estébáček. Sociální sítí letí nová fotokoláž

23.10.2013 18:14

V předvolební kampani se objevila také hračka Igráček. Na sociálních sítích se podle serveru iDnes.cz rozšířil obrázek s panáčkem Estébáčkem, který má pod sebou značku hnutí ANO. Recesisté tak poukazují na minulost lídra strany - podnikatele Andreje Babiše, který čeká na rozhodnutí bratislavského soudu, zda byl agentem StB.

Babiš jako Igráček Estébáček. Sociální sítí letí nová fotokoláž
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Použití Igráčka pro politické účely se ale nelíbí výrobci, který nyní zvažuje právní kroky. V obrázku je text: „Protože si Češi rádi hrají, nechali jsme pro naše voliče vyrobit malý dárek“. Vedle něj stojí panáček Estébáček s rudou hvězdou na tmavé uniformě. V ruce třímá obušek s dopravní plácačkou a před ním leží pistole.

Další útok proti hnutí ANO

Babiš odmítá, že by v minulosti spolupracoval s StB, a proto se v Bratislavě soudí. Tamější Ústav paměti národa ovšem tvrdí, že podle důkazů Babiš s StB spolupracoval pod krycím jménem Bureš a donášel dokonce na svého kolegu.

Hnutí ANO nechce obrázek dále řešit a mluvčí Radka Burketová to označila za antikampaň. Poukazuje na řadu dalších útoků, které se s vrcholící předvolební kampaní objevily.

Je to nemorální a nečestný útok, zlobí se výrobce Igráčka

Výrobce Igráčka ale s takovým použitím známé dětské hračky nesouhlasí. „Je to nemorální a nečestný útok za pomoci zdánlivě našeho produktu. Považujeme to za zneužití ochranné známky a poškození dobrého jména naší firmy," míní Miroslav Kotík, jednatel firmy Efko.

Kotík naznačil, že má signál, podle něhož za zneužitím postavičky stojí lidé z politických kruhů a nejedná se tedy o obvyklou lidovou tvořivost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

19:20 Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

Britové dali ve čtvrtečních volbách jasně najevo, že už mají tahanic kolem brexitu plné zuby a už ko…