Babiš je kouzelník s králíky. Reflex píše o komedii s hledáním hvězd pro pražský komunál

03.07.2014 7:02

Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka přirovnává Andreje Babiše k pohádkovému kouzelníkovi Pokustónovi, který pro dětské publikum tahá z klobouku nejrůznější králíky. Nejnověji prý kouzelník předvádí adepty na pražského primátora a zážitek je to prý vskutku nevšední.

Babiš je kouzelník s králíky. Reflex píše o komedii s hledáním hvězd pro pražský komunál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

V Praze podle Pečinky existuje cosi jako „strana moci“. Její ambicí není žádná ideologie, ale především dojení veřejných rozpočtů. Podle aktuálních potřeb se rozprostírá mezi různými stranami, od těch celorepublikově známých po údajně podivné projekty v rozsahu městského obvodu kalibru „Desítka pro domácí“. Lídrem této strany se po volbách má stát hnutí ANO Andreje Babiše.

Hlavním organizátorem má být Radmila Kleslová, místostarostka z Prahy 10. Ta nedávno opustila ČSSD, která ji dvacet let vysílala na nejrůznější pozice především ve státních firmách, a přestoupila k Andreji Babišovi, se kterým měla již z minulosti úzké styky. Právě ona má svými kontakty na byznys i politiku dosáhnout toho, že se hnutí ANO stane nejvlivnější součástí štědré pražské radnice.

Předtím však prý s Babišem musí sehnat dostatek osobností, které budou pro stranu s takovými ambicemi dostatečně reprezentativní. Po neúspěchu s bývalým primátorem Janem Kaslem se prý rozjely události kalibru kabaretní šarády, kdy Babiš s nabídkou kandidatury v Praze oslovuje prakticky kohokoliv, od ekonoma Jana Švejnara po vdovu po slavném architektovi Elišku Kaplicky.

Kritéria jsou prý stejná, jako když ANO hledá kádry na jakoukoliv jinou pozici. Dotyčný musí být veřejně známou osobností, a pokud jí není, musí mít alespoň pracovní zkušenost z Babišova obchodního impéria Agrofert. „V duchu dvou výše uvedených kritérií nabízí primátorský řetěz nalevo, napravo. Kdo v minulých týdnech v Praze tuto nabídku nedostal, jakoby nebyl,“ poznamenává komentátor.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…