Babiš jmenoval náměstkyní kandidátku ČSSD Juroškovou, střídá Prose

25.06.2015 20:05 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) jmenoval náměstkyní pro mezinárodní vztahy Lenku Juroškovou, kterou mu sociální demokraté navrhli poté, co z funkce náměstka odvolal jejich nominanta Martina Prose. O jmenování dvaatřicetileté Juroškové dnes ČTK informoval mluvčí ministerstva Michal Žurovec.

Babiš jmenoval náměstkyní kandidátku ČSSD Juroškovou, střídá Prose
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Prose Babiš odvolal poté, co náměstek jménem ministerstva požádal Českou národní banku o prověření možných manipulací s pražskou mezibankovní sazbou PRIBOR. Vytkl mu, že ho o svých krocích předem neinformoval.

Jurošková je absolventkou pražské Vysoké školy ekonomické a práv na Univerzitě Karlově, na právech také přednáší. Pracovala jako právnička v České spořitelně, v advokátní kanceláři Norton Rose Fulbright byla členkou pracovní skupiny pro bankovnictví a kapitálový trh. Ve svých odborných textech se věnuje regulaci finančního sektoru a dohledu nad ním.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dvourychlostní EU

Jestli něco takového vznikne, není to vlastně konec EU, která přeci vznikla z opačného důvodu? Tedy jako jednotné společenství? A nedoplatí na to státy jako jsme třeba my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náhrada za Moravce zničena jednou fotkou

12:18 Náhrada za Moravce zničena jednou fotkou

V neděli ČT odvysílala „náhradu“ za pořad Václava Moravce nazvaný debata ČT. Diváci ovšem spokojení …