Babiš možná začne zvyšovat daně. Kalousek nešetří tvrdými slovy

02.02.2019 21:30

Když se Andrej Babiš měnil z druhého nejbohatšího Čecha v druhého nejbohatšího Čecha a politika, vyčítal pravicové vládě premiéra Petra Nečase (ODS) a ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), že zvyšovala daně, ačkoli voličům slibovala, že je zvyšovat nebude. Teď se však zdá, že Babiš v roli premiéra bude také zvyšovat daně, ačkoli sliboval, že to neudělá. A Kalousek se hned ozval.

Babiš možná začne zvyšovat daně. Kalousek nešetří tvrdými slovy
Foto: Reprofoto ČT
Popisek: Miroslav Kalousek a Andrej Babiš v předvolební debatě ČT
reklama

Česká ekonomika zpomaluje. Jak ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, tak její předchůdce ve funkci Ivan Pilný z téhož hnutí varovali české občany, že zpomaluje německá ekonomika, na které jsme hodně závislí, a neprospívá nám ani ekonomický souboj Číny se Spojenými státy. Zpomalení české ekonomiky bude pravděpodobně znamenat, že poklesnou příjmy státního rozpočtu.

Vláda, která se rozhodla výrazně zlevnit jízdné studentům a seniorům, a vláda, která zvedla důchody, teď musí hledat cesty, jak získat další peníze. Premiér Babiš již připouští, že na slibované obědy zdarma pro školáky možná nedojde. Ale školními obědy to nemusí skončit. Server Novinky.cz tvrdí, že Andrej Babiš může sáhnout ke zvýšení daní.

„Jsou oblasti, na které bychom se měli nezávazně podívat. Například zdanění tvrdého alkoholu, digitální daň. Velké rezervy zdanění jsou u pojišťoven, u poplatku za suroviny,“ uvedl Babiš.

Miroslav Kalousek (TOP 09) si kvůli tomu do Babiše rýpl. „V kampani 2013 Andrej Babiš ostře kritizoval, že jsme málo šetřili, že podnikatelé musí šetřit mnohem víc než stát a tvrdil, že hravě ušetří 200 miliard. Dnes vláda utrácí o 353 mld/rok víc než my, aniž by více investovala a chce zvýšit daně. Líp už bylo,“ napsal předseda poslaneckého klubu TOP 09 na sociální síti Twitter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

20:01 To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kub…