Babiš musí jít do střetu s prezidentem, nebo vyhlásit referendum o vstupu Česka do Ruska. To zaznělo od komentátora, který nemá rád Zemana

08.05.2018 9:47

Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz rozepsal o tom, že prezident Miloš Zeman tančí Novičok a naše tajné služby byly poškozeny. „Kdy Česko vstoupí do Ruska?“ ptá se.

Babiš musí jít do střetu s prezidentem, nebo vyhlásit referendum o vstupu Česka do Ruska. To zaznělo od komentátora, který nemá rád Zemana
Foto: Screen: TN.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman v TV Nova.

Jed Novičok se podle Fendrycha stal černou můrou ne pro Rusy, ale spíš pro Česko. „Díky Miloši Zemanovi. Šlo to snadno a rychle, stačil fakt, že prezident může úkolovat tajné služby,“ poznamenal Fendrych a dodal, že pokud je Andrej Babiš (ANO) premiérem členské země NATO a Evropské unie, bude muset jít s prezidentem do střetu nebo vyhlásit referendum o vstupu Česka do Ruska.

„Pravomoc v normální zemi, kde hlava státu nechce škodit vlastnímu státu, celkem pochopitelná. U nás problém, jsme země západní, ale prezidenta máme už zcela zjevně s opačným předznamenáním. Maká proti českým zájmům,“ zmínil dále Fendrych a rozhodl se ukázat domácí chronologii celé kauzy. 

Mimo jiné poukazuje na to, jak Zeman zaúkoloval šéfa BIS, aby zjistil, zda se na území Česka nevyvíjel nebo neskladoval nervový plyn Novičok. „Úkol tajné službě byl zveřejněn, něco zcela absurdního. Důvod? Šlo zřejmě o vzkaz veřejnosti, že Zeman nenechá Rusy špinit, a o vzkaz Rusům, že je tady usilovně brání,“ zmínil Fendrych. 

  • Původní text ZDE

„Rusové si u nás drží stovky agentů. Je vysoce pravděpodobné, že o testování jedu A230 (jiný než ten, kterým byli otráveni Skripalovi, avšak z ‚rodiny‘ Novičoků) ruští špioni věděli. Celé to asi (dohad) proběhlo tak, že si přes svého člověka na Hradě zařídili, aby Zeman nechal veřejně (to bylo důležité) jed hledat,“ dodal také komentátor a všiml si, že Zeman zaúkoloval i vojenskou tajnou službu, VZ.

„Obě instituce mu dodaly de facto stejné informace: ve vojenském výzkumáku byl testován A230, jiný jed než užitý proti agentu Skripalovi. Jed A234 se u nás ani netestoval. A dál: testování není výroba, jde o minimnožství k otravě nepoužitelné,“ sdělil Fendrych. Zeman však oznámil, že u nás byl vyráběn a testován Novičok. 

"Ihned ji (informaci) využili Rusové, obvinili Británii ze lži a přiživili antizápadní kampaň. Fascinující zpravodajská hra na špičkové úrovni. Český prezident sice nemůže tančit kazačok, ale zatančil Novičok," řekl Fendrych s tím, že v Česku Zeman sleduje nejen ruské, ale i svoje zájmy.

„Zeman svým falešným vyjádřením o výrobě poškodil Česko, Británii a celou Evropskou unii. Neuvěřitelně a zřejmě promyšleně nahrál Rusům, zatemnil případ, kdy byl otráven člověk na území EU zakázanou ruskou bojovou látkou. Poškodil vládu a tajné služby,“ uzavřel Fendrych s konstatováním, že Babiš následně oznámil, že v České republice nebyla vyráběna, vyvíjena ani skladována látka typu Novičok. Česko tak má podle něj vážný problém jmenující se Miloš Zeman. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

6:52 Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

V úterním Duelu Jaromíra Soukupa promluvili bezpečnostní expert Andor Šándor a konzultant izraelské …